RawTherapee

Sponsorlu Bağlantılar
5.0 r1
Sponsorlu Bağlantılar

RAW Görüntüleri İşleme Programı

RawTherapee çoğu dijital kameralar ve DSLR, RAW biçimlerini geliştirmek için imkan sağlayan ücretsiz RAW görüntü düzenleme ve işleme programıdır.

RawTherapee, pozlama ve renk ayarlamaları, keskinleştirme, renk yönetimi, beyaz dengesi, renk kanalları ve çok daha fazlası için gelişmiş denetimleri sunar. Program ayrıca resim kırpma ve köşelerde kararma, çarpıtmalar ve perspektif için yeniden boyutlandırma gibi düzeltme işlemlerini destekler.

RawTherapee düzenleme işlemlerini izler ve görüntünün farklı sürümleri arasında ileri ve geri geçiş yapmayı sağlar. Bir çok ayarlama seçeneklerini belirleyerek profil olarak kaydedip, hızlı bir şekilde benzer görüntülere kolayca uygulamanızı sağlar. Özelleştirilebilir arayüz düzenleri ve tam ekran modu, çoklu denoising yöntem, çift monitör desteği, toplu işleme, renk profilleri ve daha fazlası için destek içerir.

RawTherapee RAW dönüşüm sırasında oldukça yoğun bellek kullanabilir ve 64-bit işletim sistemleri için optimize edilmiştir. 32-bit sürümünü test ve inceleme sırasında iyi çalıştı. Bazı RAW düzenlemeler için deneyim gerektirir, ancak bu oldukça yetenekli ve etkileyici görüntü işlemcidir.

RawTherapee İçin Yorum Yap