Recordit: Ekran Görüntüsünü GIF Animasyon Olarak Kaydetme

Sponsorlu Bağlantılar

Recordit Windows bilgisayarda ekran görüntüsü kaydetmek ve bir GIF dosyası olarak internete upload etmeyi sağlayan ücretsiz bir ekran kayıt programıdır. GIF dosyaları normal video dosyaları ile kıyaslandığında daha küçük, GIF dosyaları işlemek ve web sitelerinde görüntülemek daha kolaydır.

Recordit kendi kullanımınız için indirmeyi ve her yerden ulaşmak için Recordit sunucularına GIF dosyaları doğrudan yüklemeyi sağlar.

Recordit hem ücretsiz hem de ücretli bir sürümü mevcuttur. Bu yazımızda Recordit ücretsiz sürümü hakkında bilgi vereceğiz.

Recordit – Ücretsiz GIF Ekran Kaydedici

Recordit Free ile normal bir kullanıcı için fazlasıyla yeterli olduğunu düşündüğüm özellikler mevcuttur. Ayrıca en fazla 5 dakikada, bilgisayar ekranı kaydedebilirsiniz. Ekranı kaydetmek için sadece sistem tepsisinde küçük kamera simgesine tıklamanız gerekiyor ve daha sonra kayıt alanını seçip ve sonra ‘Record/Kayıt’ düğmesine tıklamanız gerekiyor, hepsi bu. Recordit, herhangi bir yapılandırma gerektirmez ve kullanımı çok kolaydır. Ekran kayıt yaparken durdurmak için ‘Stop/Dur’ düğmesine tıklayabilirsiniz veya sistem tepsisinde yanıp sönen durdur simgesini tıklayabilirsiniz.

recordit-indir-

Şimdi Recordit videoyu oluşturmaya başlayacak ve daha sonra otomatik olarak Recordit Sunucular yükleyecek. Animasyonlu GIF dosyasını yüklendikten sonra, videoyu görüntülemek için sistem tepsisinden sunulan bildirime tıklamanız yeterli. Videoyu indirmek/görüntülemek için video web sayfasına yönlendirileceksiniz. Oluşturulmuş videoyu indirmek için video oynatıcının sağ alt köşesindeki GIF butonuna tıklayın ve sonra GIF dosyasına sağ tıklayın ve ardından ‘Save image as/Resmi farklı kaydet’ seçeneğine tıklamanız gerekir.

Sistem tepsisindeki simge tıklayıp, ‘Recent Screencast’ menüsünü tıklayarak önceden oluşturulmuş videoları görebilirsiniz.

Recordit İndir – Free Download

Recordit ekran kaydedici XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ile uyumludur.

Recordit İndir

Recordit: Ekran Görüntüsünü GIF Animasyon Olarak Kaydetme İçin Yorum Yap