RegRun Reanimator, Malware analiz eder ve duruma göre kaldırır

Sponsorlu Bağlantılar

Malware’deki meteorik artış, görmezden gelemediğimiz bir şey. Ransomware endüstrisi büyük ve diğer Malware türleri ile birlikte yaklaşıyor, siber saldırılar gerçekleştiriliyor. Sadece hedeflenen büyük kuruluşlar değil aynı zamanda bireysel kullanıcılar. Kötü amaçlı yazılımları ortadan kaldırmak için herhangi bir araç bulunmamakla birlikte, uzaktan kötü amaçlı yazılımları kaldırmayı vaat eden bir araç olan RegRun Reanimator’a bir göz atmaya karar veriyoruz.

RegRun Reanimator inceleme

RegRun Reanimator tamamen ücretsizdir ve çok kapsamlı bir teşhis sistemine sahiptir. Program, zararlı yazılımları analiz ettikten sonra Greatis Destek Ekibi’ne gönderilecek bir günlük oluşturur ve Malware kaldırma işlemini yürütecek bir Regrun dosyası alınır.

Neyse ki RegRun Reanimator hemen hemen tüm Windows sürümünü destekler ve en iyi özelliği ise mevcut anti-virüs veya anti-malware programınızla birlikte çalışmasıdır. Çoğumuzun antivirüs programlarının yanında malware kaldırma programlarını tercih etmesi nedeniyle RegRun Reanimator en iyi seçeneklerden biri gibi görünüyor.

Kurulum işleminde karmaşık adımlar bulunmamaktadır ve sistemi yeniden başlatmak da gerekmez. Kurulum tamamlandıktan sonra program kendiliğinden çalışıyor ve ayrıca herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol eder.

RegRun Reanimator
Zararlı yazılımları analiz etmek ve kaldırmak için yardımcı olan program

Kullanıcı arayüzü ve özellikleri

Kullanıcı arayüzü basit ve iyi düzenlenmiştir, tüm bilgiler tek bir pencerede görülebilir, böylece gelişmiş seçenekler için arama ihtiyacını ortadan kaldırır.

RegRun Reanimator, Rootkit’ler, Truva atları ve diğer tüm kötü amaçlı yazılım türlerini içeren kötü amaçlı yazılımları taramak ve raporu el ile tarama ve analiz etmek için göndermek üzere tasarlanmıştır. Program, USB de dahil olmak üzere tüm sürücülerde otomatik çalıştırmayı devre dışı bırakma gibi bazı önleyici önlemleri de zorlar.

Tek yapmanız gereken aracı çalıştırın ve günlük dosyasını yükleyin. Günlük dosyası geliştiriciler tarafından analiz edilir. Son olarak, kötü amaçlı yazılımı kaldırmak için RNR dosyasını çalıştırmanız gerekir; ayrıca, Greatis yazılımı tarafından başka bir araç olan Partizan’ı kullanarak işlev ve korumayı geri yüklersiniz. Greatis ekibi sizi RNR dosyasını göndermeden önce raporun her birini manuel olarak analiz ediyor ve bu yüzden “uzaktan kötü amaçlı yazılımları” kaldırmayı talep ediyorlar. İyi bir nokta, PC’nize bağlanmadan sorun gidermek için yalnızca rapora ihtiyaç duyar.

Reanimator ile yaşadığım bir sıkıntı, güncelleme istemlerinin dağınık olması ve güncelleme zamanlamasını özelleştirmek veya yalnızca manuel güncellemeleri değiştirmek için bir özellik olmasını isterdim.

Diğer benzer zararlı yazılımları ortadan kaldıran diğer bazı araçlar gibi, RegRun Reanimator yanlış pozitif sayı atar ve yeni başlayanlar için bu oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Bununla birlikte, program bir “Emin değilim. (İleride yardıma ihtiyacım var) seçeneğini işaretleyerek şüpheli dosyayı sonraki tarama ve sonuçlar için VirusTotal’a gönderir. Kalıcı kötücül yazılımların kaldırılması gerekiyorsa, RegRun müthiş bir seçimdir. Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

RegRun Reanimator
Zararlı yazılımları analiz etmek ve kaldırmak için yardımcı olan program

RegRun Reanimator, Malware analiz eder ve duruma göre kaldırır İçin Yorum Yap