Renkli Sudoku İndir (Windows Mağaza)

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Renkli Sudoku: Windows Ücretsiz Zeka Oyunu

Renkli Sudoku, Windows 8 ve üstü işletim sistemine sahip Bilgisayar ve Tabletlere indirerek oynayabileceğiniz bir bulmaca oyunudur. Ücretsiz ve Türkçe olan Renkli Sudoku ile eğlenceli vakit geçireceksiniz. Japon oyunlarından olan Sudoku bu dilde “sayılar tek olmalı” gibi bir anlam taşımaktadır.

Japonların en ünlü bulmaca oyunlarından olan Sudoku oyunu Windows cihazlarınız da sizleri bekliyor. Bilindiği üzere Sudoku kare şeklinde verilen bir kutu içerisinde bulunan daha küçük kutucuklara her sayıdan bir tane yazarak bulunan aynı sıradaki kutucuklar da yer alan sayıların aynı olmaması için çaba sarf edilen bir mantık oyunudur. Oyunda ki amacınız bu. Yan yana denk gelen kutucuklar içerisine yerleştireceğiniz sayıların aynı olmaması gerekmektedir. Mantık oyunlarını sevenlerin büyük bir içtenlikle oynadıkları Sudoku oyunu bir çok oyuncu için oldukça baş ağrıtıcı bir oyun olarak görülmektedir.

Sudoku oyunu günümüzün düşünme ve mantık yürütme yeteneğini geliştirmeye en fazla fayda sağlayan zeka oyunu olarak bilinmektedir. Bu yüzden uzak doğuda okullarda çocuklara sudoku oynama imkanları sunulur. Oyunun renk tablosunu isterseniz değiştirebilirsiniz. Eğlenceniz bol olsun…

Renkli Sudoku Ekran Görüntüleri

Renkli-Sudoku

Renkli Sudoku İndir (Windows Mağaza) İçin Yorum Yap