Resource Hacker

Sponsorlu Bağlantılar
4.5.30
Sponsorlu Bağlantılar

Resource Hacker: Kaynak Dosyaları Düzenleme Programı

Resource Hacker“, dll, exe, cpl, vb. gibi çeşitli sistem dosyalarını ve kaynak dosyalarını düzenlemek ve bu dosyalarla çalışmak için kullanılan en iyi Windows yazılımlardan biridir.

Bu program, özellikle Windows görünümünü değiştirmek için kullanılmaktadır. Örneğin, çeşitli diyalog kutularını, menüleri vb. değiştirebilirsiniz.

Bu aracın geliştiricisi olan “Angus Johnson”, pek çok gelişme ve bazı yeni özellikler ile birlikte programın yeni sürümünü sürekli günceller.

Resource Hacker, kullanıcıların Windows yürütülebilir dosyaları ve kaynak dosyalarındaki kaynakları görüntülemesine, değiştirmesine, yeniden adlandırmasına, eklemesine, silmesine ve saptamasına olanak sağlar. Ayırca Resource Hacker .exe, .dll, .cpl, .ocx dosyalarda düzenleme yapmayı sağlar.

Resource Hacker, imleç, ikon/simge, Bitmap, GIF, AVI ve JPG görüntülerini açmanızı sağlar. WAV ve MIDI ses kaynakları yanı sıra menüler, mesaj tabloları, dizgi tablosu, hızlandırıcılar ve sürüm bilgisi kaynakları oynatılarak ayrıştırılmış kaynak komut dosyaları olarak görülebilir.

Kaynaklar görüntü dosyaları (ICO, BMP), komut dosyaları (RC) ve ikili veya biçimsiz ikili dosyalar olarak kaydedilebilir. Kaynaklar, kaynağı başka bir dosyada bulunan bir kaynakla değiştirerek veya dahili kaynak komut dosyası derleyici kullanarak değiştirilebilir.

Kaynak ekleme, bunları harici kaynak dosyalarından kopyalamakla yapılabilir. Çoğu derleyici, hiçbir zaman uygulama tarafından kullanılmayan uygulamaları kaynaklarını ekler. Kullanılmayan kaynakları kaldırmak, bir uygulamanın boyutunu azaltabilir.

Resource Hacker İçin Yorum Yap