Rufus (Portable)

Sponsorlu Bağlantılar
2.9
Sponsorlu Bağlantılar

Ücretsiz ve Türkçe Önyüklenebilir USB Sürücü Oluşturma Programı

Rufus (Portable), önyüklenebilir (bootable) USB diskler oluşturma ve USB flash diskleri biçimlendirme ve USB’den işletim sistemi kurmak için ücretsiz ve Türkçe program. USB anahtar/bellekler, hafıza kartları vb. gibi USB sürücüleri biçimlendirmeye ve önyüklemeli hale getirmeye yardımcı olan bir araçtır. USB’den Windows kurmak isteyenlere yardımcı olacak başarılı bir programdır.

Çeşitli seçeneklere sahip bu program örnek verecek olursak bölüm düzeni, hedef sistem türü, dosya sistemi türü (FAT32, NTFS, UDF, exFAT), küme boyutu ve yeni birim etiketi gibi seçenekleri bulunmaktadır.

Hızlı format modunu ayarlamak için etiket ve simge dosyaları oluşturmanın yanı sıra ISO görüntüsü kullanılarak önyüklenebilir bir disk oluşturabilirsiniz. Kolayca orjinal ISO görüntüsü kullanılarak herhangi bir Windows (veya diğer OS) için öntyüklenebilir USB disk oluştutabilirsiniz.

rufus-indir-1

Rufus özellikle şu yerlerde kullanışlı olabilir:

  • Önyüklemeli ISO’lardan (Windows, Linux, UEFI, vb.) USB yükleme medyası oluşturmanız gerektiğinde.
  • İşletim sistemi yüklü olmayan bir sistemde çalışmanız gerektiğinde.
  • DOS üzerinden BIOS ya da diğer firmware yüklemelerine ihtiyaç duyduğunuzda.
  • Düşük seviyeli bir araç çalıştırmak istediğinizde.

Rufus (Portable) tüm beceri ve düzeylerinin tercihlerinize uygun, hemde standart ve gelişmiş seçenekler sunan eşsiz bir programdır. Ayrıca Windows 7 USB/DVD Download Tool ve UNetbootin yazılımlarına göre daha hızlı olduğunu iddaa etmektedir. Rufus Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP 32-bit ve 64-bit sistemleri ile uyumludur.

Rufus (Portable) İçin Yorum Yap