Sağ Tıklama Menüsünü Transparan/Şeffaf Yapma ve Rengini Değiştirme

Sponsorlu Bağlantılar

Masaüstü optimizasyonu uygulamaları ararken, Windows bilgisayarda sağ-tıklama bağlam menüsünü özelleştirmeyi sağlayan bu ilginç Moo0 Transparent Menu yazılımını bulduk. Bu ücretsiz yazılım, sağ tıklama menüsünün şeffaflık düzeyini ayarlamak, yeni bir renk katmak ve sistem çapında bağlam menüsünün temasını değiştirmek için yardımcı olacaktır.

Sağ tıklama menüsüne transparan bir görünüm kazandırarak arkadaki menülerin de kolayca gözükmesini sağlamaktadır. Bağlam menüsünü görüntülerken ayrıca arka planda kalan menüleri de görmek mümkün.

Sağ Tıklama Menüsünü Şeffaf Yapma ve Rengini Değiştirme

Windows PC’ye Transparent Menu programını kurarken, masaüstü kısayolu oluşturmak için seçenek içerir. Sistem tepsisi üzerindeki simgesine sağ tıklayarak ayarlara ulaşabilirsiniz. Simgesine sağ tıklayarak, şeffaflık, tema rengi ve dilini ayarlayabilirsiniz. Sağ tıklama menüsünün temasını değiştirmeniz için 28 adet tema sunmaktadır.

transparent-menu-1-413x600

Program varsayılan olarak %10 şeffaflık oranı ile geliyor. %0-50 arasında şeffaflık oranını ayarlayabilirsiniz. Menü tema rengini değiştirmek istediğiniz zaman, tüm sistem renginin değişeceğini unutmayın. Birden fazla dili destekler ve aynı zamanda bilgisayar ilk açılışında otomatik olarak çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Moo0 Transparent Menu bilgisayarı yormadan çok az RAM kullanarak çalışan hafif bir araçtır.

transparent-menu-2

Moo0 video downloader ve Moo0 Disk Cleaner gibi bazı programlar ile birlikte geliyor. Bu programlarda herhangi bir reklam amaçlı yazılım değildir. Programları deneyebilirsiniz, eğer hoşunuza gitmezse sistem kaldırabilirsiniz. Programı kurmadan önce bir sistem geri yükleme noktası oluşturmayı unutmayın.

Genel olarak, Windows sağ tıklama-bağlam menüsünü özelleştirmek, sağ tıklama menüsüne saydam bir görünüm kazandırmak ve menü rengini değiştirmek için faydalı olacak bir programdır.

Moo0 Transparent Context Menu İndir

Moo0 Transparent Menu programını aşağıdaki bağlantıdan indirebilir ve sağ tıklama menüsünü özelleştirmeye başlayabilirsiniz.

Moo0 Transparent Menu İndir
Sağ Tıklama Menüsünü Özelleştirme Programı
admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Sağ Tıklama Menüsünü Transparan/Şeffaf Yapma ve Rengini Değiştirme İçin Yorum Yap