Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge’in S6’dan farkları nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Her yeni yükseltme yeni bir heyecan ve yeni özellikler demektir. Markalar arasındaki rekabet bu olayı daha heyecanlı hale getirmektedir. Samsung bazı geçiş dönemlerde kullanıcılarını memnun etmese de, genel anlamda yeni özellikler ve geliştirmeler milyonlarca kullanıcının yüzünü güldürmekte.

Samsung Galaxy S7 yükseltmesi ile sizleri nelerin beklediğini biliyor musunuz? Aslında fazla heyecan yapmanıza gerek olmadığını üzülerek söylemek isterim. Aslında çok fazla fark gözükmüyor. Ama bazı geliştirmeler ve yenilikler yüzünü güldürebilir.

samsung-galaxy-s7-ve-s7-edge-in-s6-dan-farklari-nelerdir

“Her zaman açık ekran” özelliği

Galaxy S6 kullanıcılarını sevindiren özelliklerden biridir. Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge ile artık standart olarak gelecek olan “Her zaman açık ekran” özelliği, yeni yazılım güncellemesi ile Galaxy S6’da da olacak. Galaxy S7’nin AMOLED ekranı, ekran kapalı olduğunda, zaman ve yaklaşan bir takvim bildirimi gibi bilgileri gösterebiliyor. Özellik, Galaxy S6 Edge’deki gece saatinin bir uzantısı gibi. Ayrıca yeni telefonunuza biraz daha özelleştirme eklemek için çeşitli arka plan resimleri arasından seçim yapabilirsiniz.

En geniş diyafram değeri ile daha iyi kamera

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge her ikisi de bazı DSLR’de kullanılan çift fotodiyot sensörleri ile benzerlik gösteren Dual Pixel teknolojisine sahiptir. Aynı zamanda Galaxy S7 daha düşük ışıklı ortamlarda fazlasıyla yardımcı olan f/1.7 geniş diyafram açıklığı sunuyor ve ışık az olsa bile neredeyse aynı görüntü kalitesini sağlıyor. En iyi haber ise, f/1.7 geniş diyafram açıklığı dediğimiz bu değer, bir akıllı telefonda görebileceğiniz en yüksek-geniş değerdir.

Genişletme yuvası ile daha çok MicroSD kart desteği

Samsung, Galaxy S6’da görmeyi en çok istediğimiz genişletme yuvasını Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge cihazlarda geri getirdi. Bu ne demek oluyor? Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge cihazlar 2TB’a kadar MicroSD kart desteği sunuyor demek oluyor. Cihazlarla birlikte gelen depolama alanı 32 GB veya 64 GB’a ek olarak depolama alanını 200 GB’a kadar artırmanız mümkündür.

Daha fazla pil ömrü ile daha uzun kullanım

Sadece Galaxy S6 değil her çıkan yeni telefonda pil ömrünün daha fazla olması bekleniyor ama şimdiye kadar bu beklenen olmadı. Yine yeterli olmasa da, Galaxy S7 pil gücü 2550 mAh’den 3000 mAh’e yükseltildi. Ama Galaxy S7 Edge’de bizi şaşırttı. Galaxy S7 Edge de 2600 mAh olan pil gücü büyük bir ilerleme ile 3600 mAh seviyesine ulaştı. Bu değerler yüzünüzü güldürecektir.

Rahatlıkla suya düşürebilirsiniz

Galaxy S6 her ne kadar suya ve toza dayanıklı olmasa da, Samsung Galaxy S7’de bir iyileştirme yaptı. Galaxy S7 cihaz yarım saate kadar toza ve suya dayanıklılık gösteren IP68 sertifikası bulunduruyor. Özellikle İstanbul gibi nemli bir iklimde yaşayanlar için sevindirici. Böyle bir şeyin olması gerekiyordu. Çünkü gerçekten ucuz bir telefon almıyoruz. Bu nedenle her açıdan güvenliği ve garantisini düşünmek gerekir.

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge’in S6’dan farkları nelerdir? İçin Yorum Yap