Sanal Teleskop İle Uzay, Güneş Sistemi, Yıldızları vs Keşfedin

Sponsorlu Bağlantılar

Astronomi meraklıları için uzayın derinliklerini keşfetmek ve gerçek veriler ile uzayı incelemek için ücretsiz olarak sunulan sanal teleskop uygulamasından faydalanabilirsiniz. Microsoft tarafından sunulan WorldWide Telescope yazılımını hem Windows bilgisayara indirip kullanabilir veya tarayıcı üzerinden web istemcisine bağlanarak uzayı keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Microsoft WorldWide Telescope (WWT), uzaydan görüntüleri bir araya getiren bir sanal teleskop uygulamasıdır. Hubble Uzay Teleskobu ve diğer gözlem istasyonlarından alınan gerçek verileri derleyip size sunan mükemmel bir uygulamadır.

microsoft-worldwide-telescope-

WorldWide Telescope dünyanın en iyi yeryüzü ve uzay tabanlı teleskoplardan aldığı görüntüleri bir araya getirerek, bir sanal teleskop gibi bilgisayarınızda görüntülemeyi sağlar.

WorldWide Telescope uygulamasını web tabanlı versiyonu da mevcuttur. Bu sürüm Microsoft Silverlight 3.0 kullanarak PC ve Intel Mac OS X üzerinde bir web tarayıcısı üzerinde kusursuz bir şekilde aynı masaüstü sürümde olduğu gibi uzayın derinliklerinde gezintiye çıkabilirsiniz.

WorldWide-Telescope

Uranüs, Neptün, Süpernova tozları ve diğer galaksi veya samanyolu keşifleri yapabilirsiniz. Gerçek görüntüler ve gerçek veriler ile astronomi bilgilerine anında ulaşabilirsiniz. Evreni anlamak, uzay hakkında daha gerçekçi bilgilere ulaşmak ve yüksek kaliteli görüntüler ile tüm detayları gözlemleyin.

WorldWide Telescope Web ve PC Sürümü İndir

WorldWide Telescope uygulamasını Windows PC ve web tarayıcısı üzerinden kullanmak için aşağıdaki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

WorldWide Telescope (Web Uygulaması)

Microsoft WorldWide Telescope İndir
Ücretsiz Sanal Teleskop Programı

Sanal Teleskop İle Uzay, Güneş Sistemi, Yıldızları vs Keşfedin İçin Yorum Yap