Sandboxie

Sponsorlu Bağlantılar
5.26
Sponsorlu Bağlantılar

Sandbox'da Güvenli Bir Şekilde Program Çalıştırma

4/5, Toplam: 8 kişi

Sandboxie, sisteminizde bir sanal ortam oluşturarak şüpheli gördüğünüz program veya oyun yüklemeleri burada yaparak bilgisayarınızı tüm tehlikelere karşı koruma sağlayan ücretsiz ve Türkçe yardımcı bir programdır. Casus veya kötü amaçlı yazılım barındıran programları yüklerken sisteminizde bazı değişikliklere neden olur. Sandboxie, sisteminizde güvenli bir ortam oluşturarak bilgisayarınıza zarar verecek yazılımlara karşı izolasyon oluşturabilirsiniz.

Sandboxie ile oluşturacağınız Sandbox ortamında internet veya PC faaliyetlerin izlerini kaldırmanın yanı sıra ana sayfa, kayıt defteri ve daha bir çok değişiklikleri geri almanızı sağlar.

Sandboxie yüklendikten sonra sistem tepsisine yerleşir. Sandbox oturumu başlatmak için sadece sistem tepsisi üzerindeki simgesine tıklamanız yeterli. Bu andan itibaren oluşturulan sanal ortam sayesinde dilediğiniz tüm işlemleri yapabilirsiniz. Yaptığınız işlemleri geri almak için sanal ortamı kapatmanız yeterlidir.

İzole edilmiş ortamda programları çalıştırın

Bu uygulama ile programları, uygulamaları veya oyunları izole edilmiş bir ortamda çalıştırabilirsiniz. Herhangi bir olumsuzlukta sistem bilgilerinde değişiklik olmaz. Özellikle internet ortamındaki tehditler göz önünde bulundurulduğunda web tarayıcıdan bilgisayarınıza bulaşmaya çalışacak olası zararlı yazılımlar içinde önlem almış sayılırsınız.

Sandboxie ile oluşturacağınız sanal ortamda ne yaparsanız yapın bilgisayarınıza herhangi bir zararı olmayacaktır. Kesinlikle her bilgisayarda olması gereken uygulamalardan biridir.

Sandboxie ile ilgili detaylı bilgi ve Sandboxie kurulumu ve kullanımı ile ilgili blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Sandboxie İçin Yorum Yap