Sandboxie: Windows Güvenli Bir Ortamda Programları Çalıştırma

Sponsorlu Bağlantılar

Sandboxie, kötü amaçlı yazılımlara karşı bilgisayarınızı korumak ve sistem dosyalarında değişiklik yapılmasını engellemek için, Windows işletim sistemi için tasarlanmış harika bir programdır. Sandbox sanal ortamda, tarayıcı, PDF, Word, Excel veya herhangi bir diğer uygulamayı çalıştırmaya izin verir.

Sandboxie kötü amaçlı yazılım, kötü amaçlı programları, truva, casus yazılım, solucan, virüs ve bilgisayara zarar verecek herhangi bir tehdide karşı bilgisayarınızı korumak için yardımcı olur. Online olduğunuz durumlara bilgisayarınızı tehlikelere karşı korumak için bilgisayarınız ve program arasındaki bir güvenlik duvarı gibi düşünebilirsiniz. İndirdiğiniz dosya, uygulama, yazılım, program veya herhangi bir şeyin güvenli olmadığını düşünüyorsanız Sandboxie programının oluşturduğu sanal ortamda deneyebilir ve bu sayede bilgisayarınızı koruma altına alabilirsiniz. Sanal ortamda gerçekleşen hiç birşey bilgisayarınıza zarar veremez.

Windows için Sandboxie

Sandboxie-indir-guvenli-sanal-ortam

Sandboxie Nasıl Çalışır?

Sandboxing (korumalı alan) gerçek işletim sistemi taklit eder, Sandbox ortamı gerçek sisteme erişimi reddederek, malware vb kötü amaçlı yazılımlardan dolayı sisteminize herhangi bir kalıcı hasar vermeyi önler.

Uygulamayı başlattığınızda, bir izole edilmiş alan oluşturur ve programların bilgisayarda kalıcı değişiklikler yapmasını engeller.

Kullanıcı kendi ihtiyacına göre Sandboxie uygulamasını yapılandırabilir ve tek Sandboxie programda birden fazla uygulama çalıştırabilirsiniz.

Sandboxie kurulumu ve kullanımı ile blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Neden Sandboxie Kullanmalıyız?

Güvenli Web tarama: Çevrimiçi olduğunuzda, Sandbox ortamına güvenli bir şekilde sörf edebilir, istediğiniz dosyayı, uygulamayı indirebilirsiniz.

E-mail, koruyucu kalkan üzerinden sağlanmaktadır: E-postalardan kötü amaçlı yazılım içeren spamlar alırız. Sandboxie, bilgisayara indirilen ve bilgisayar bulaşmaya çalışan dosyaları önler.

Gelişmiş Gizlilik sağlamaktadır: Sörf yaparken, web çerezleri, tarayıcı önbelleği gibi tüm bilgiler bilgisayarda saklanır ve kolayca hackerlar tarafından görülebilir. Web tarayıcı Sandbox ortamda çalıştırıldığından, bu verilerin bilgisayarda saklanmasını ve kaydetmesini engeller. Bu sayede internet bilgilerinize ulaşılamaz.

Sandboxie bir güvenlik duvarı, kalkan gibi çalışır ve dolayısıyla bilgisayarınıza yüklenmeye çalışan tüm zararlı içerikleri engeller.

Özellikle Windows XP kullanıcıları, Microsoft zaten güvenlik yamalarını temin etmeyi durdurdu ve güvenliğiniz tehlike altında. O nedenle, kesinlikle böyle bir programın bilgisayarınıza olması gerekir. Sandboxie, Windows XP SP3 ve üzeri yüklü Vista, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 ile uyumludur.

Sandboxie İndir – Free Download

Sandboxie ücretsiz ve Türkçe olarak sunulmaktadır. Aşağıdaki indirme bağlantısından indirebilirsiniz.

Sandboxie İndir

Sandboxie: Windows Güvenli Bir Ortamda Programları Çalıştırma” İçin Bir Cevap

Sandboxie: Windows Güvenli Bir Ortamda Programları Çalıştırma İçin Yorum Yap