Screenpresso (Windows)

Sponsorlu Bağlantılar
1.6.6
Sponsorlu Bağlantılar

Ekran görüntüsü alma ve HD ekran videosu kaydetme programı

Screenpresso, ekran görüntüsü almak ve HD ekran videosu kaydetmek için kullanabileceğiniz ücretsiz ve Türkçe ekran kaydedicidir. Eğitiminiz, ortak tasarım çalışması ve daha fazlası için masaüstünüzü yakalayan gelişmiş bir programdır.

Print Screen tuşuna basın ve Screenpresso’nun ekran görüntüsü yakalamada size nasıl yardımcı olduğunu göreceksiniz:

Fare imleci bir çarpı işaretine dönüşür ve ekranda hareket ettirildiğinde otomatik olarak kırmızı renkle yakalanabilecek alanı vurgulayacaktır. Ekrana sığacak kadar güzel kenar var, bu nedenle bir pencere parçasını veya tüm pencereyi veya tüm ekranı yakalamayı seçebilirsiniz.

Tam ekran, ekranın bir bölümünü veya aynı kestirme / kısayol tuşu ile belirli bir pencereyi yakalayın. İhtiyacınız olanı tam olarak yakaladığınızdan emin olun. Ekranın sağ alt kısmındaki zoom lensi sayesinde bir bölgeyi seçmek için ekranınızda herhangi bir yere tıklayın ve sürükleyin.

Screenpresso, ekranınızı bir videoda kaydeder ve kolay paylaşım için hafif MP4 video dosyalarını üretir. Yani yakaladığını ekran videosu MP4 formatında kaydedilir. Mikrofonunuzdan ses ve web kamerasından görüntü yakalayın. Çerçeveleri / resimleri dışa aktarmak mümkündür. Videonun sonunda yeniden boyutlandırma yapabilir ve formatını değiştirebilirsiniz.

Screenpresso ile ekran görüntüsü yakalama

Öğrencilerinizi eğitici sunumlar veya videolar hazırlamak, bir tasarım çalışmasını detaylı bir şekilde anlatmak veya herhangi bir amaç için bilgisayar ekranında yaptığınız işlemlerin videosunu kaydetmek veya ekran görüntülerini almak için Screenpresso iyi bir yardımcı olacaktır. Yerleşik görüntü düzenleyicisi sayesinde yakaladığınız ekran görüntülerini kolayca herhangi bir ekstra programa ihtiyaç duymadan düzenlemek ve hızlı bir şekilde paylaşmak için faydalı olacaktır. Kullanım kılavuzu ve paylaşma seçenekleri ile hafif bir uygulamadır. Yaklaşık 12 MB dosya boyutuna sahiptir. Kolayca bilgisayarınıza indirin ve Türkçe arayüz desteği sayesinde neyi nasıl yapacağınızı daha kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. İşlemleriniz daha hızlı bir şekilde ilerleyecektir.

Screenpresso ile ekran videosu kaydetme

Screenpresso yazılımı şimdilik Windows ve iOS sistemler için tasarlanmıştır. Windows bilgisayar masaüstünü ve iOS mobil cihazların (iPhone, iPad, iPod touch) ekranını bir kaç tıklama ile kaydedebilirsiniz. Çalışma alanlarına göre yakalama geçmişinizi yönetebilirsiniz. iOS’taki özel uygulamaları kullanarak iPhone’dan medyaları içe aktarmak mümkündür.

Harika görünümlü görüntüler ve belgeler oluşturabilirsiniz. Dahili resim düzenleyici ile ekran görüntülerinde düzenleme ve vurgulama yapabilirsiniz. Belge jeneratörünü kullanarak PDF belgeleri oluşturmak da mümkündür.

1 saniye içinde ekler oluşturmak için yakaladığınız ekran görüntüleri e-postalarınıza sürükleyip bırakın.Kayıt olmadan Screenpresso Cloud ile videoları ve resimleri paylaşın. Evernote, Google Drive, Twitter, Facebook, Dropbox ve diğer sosyal ağlarda ve bulut depolama hizmetlerinde yayınlayın.

Ekran görüntüsü yakalamak ve HD ekran videosu çekmek için ücretsiz ve Türkçe bir program arıyorsanız kesinlikle Screenpresso programını denemenizi tavsiye ederiz.

Screenpresso (Windows) İçin Yorum Yap