Screenshoter: Hızlı Ekran Görüntüsü Yakalama ve Kaydetme Programı

Sponsorlu Bağlantılar

Screenshoter Print Screen tuşuna basarak doğrudan ekran görüntülerini kaydetmenizi sağlayan küçük bir yardımcı programdır. Bu ekran görüntüsü oluştururken zaman tasarrufu sağlar. Screenshoter tamamen ücretsiz basit, küçük ve taşınabilir (portable) ekran görüntüsü alma programıdır. Herhangi bir kurulum gerektirmez.

Bu küçük ekran görüntüsü yakalama programını bilgisayarınıza indirin ve EXE dosyasını çalıştırın. Yakaladığınız ekran görüntüleri bir yerde saklar. Kaydedilen konumu değiştirebilir ve özel bir klasör seçebilirsiniz. Varsayılan olarak adlandırma numaraları ile kaydedilir ancak bu ayarı değiştirebilirsiniz.

Programda üç ekran yakalama modu vardır:

Tam ekran: Masaüstünün tam ekran görüntüsünü almaya yardımcı olur.

Pencere: Bu modda program yalnızda etkin olan pencerenin görüntüsünü yakalayacaktır.

Bölge: Bu modda program sadece önceden tanımlanmış bölgeyi veya ekranın önceden tanımlanmış alanını yakalamayı sağlar.

Screenshoter-indir-ekran-goruntusu-alma

Ekran görüntüsü almak için, programın penceresinde ki büyük ‘Screenshot’ düğmesine tıklayarak alabilirsiniz veya sadece [Print Screen] tuşuna basabilirsiniz. Yazılım PNG, JPEG ve BMP üç farklı formatlarda ekran görüntülerini kaydedebilirsiniz. Hatta ihtiyaçlarınıza göre görüntü kalitesi ve boyutu seçebilirsiniz. Yazılım ayrıca ekran görüntüsünde fare imleci için bir seçenek sunuyor ama ekran görüntüsünde herhangi bir imleç istemiyorsanız o zaman bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Bu yazılım ile çekilen her ekran görüntüsü de panoya kopyalanır ancak herhangi bir ekran görüntüsünün panoya kopyalanmasını istemiyorsanız, bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

Screenshoter ekran penceresi her zaman üstte kalır ama bu ayarı da değiştirebilirsiniz. Üstelik kompakt modunu etkinleştirmek ve sistem tepsisinde yazılımı en aza indirebilirsiniz.

Genel olarak, yazılım gayet iyi ve bilgisayarda ekran görüntülerini almak istiyorsanız tavsiye ederim. Bu program sayesinde hızlı bir şekilde ekran görüntüsü alabilir ve bir resim düzenleme programı için ekran görüntülerini kopyalayabilirsiniz.

Screenshoter İndir – Free Download

Özellikle yakaladığınız ekran görüntülerinde fare imlecinin de çıkmasını ve daha bir çok özellikli program arıyorsanız hemen bu programı indirin ve kullanmaya başlayın.

Screenshoter İndir

Screenshoter: Hızlı Ekran Görüntüsü Yakalama ve Kaydetme Programı İçin Yorum Yap