Shotcut (MAC)

Sponsorlu Bağlantılar
16.08.02
Sponsorlu Bağlantılar

MAC İçin Ücretsiz Video Düzenleme Programı

Shotcut, Mac OS X sistemler için kullanabileceğiniz açık kaynak kodlu ücretsiz video düzenleme programı. FFmpeg ses ve video formatları ve kodekleri sayesinde geniş format desteği sunar.

4K ve SDI, HDMI, web kamerası, IP stream, X11 ekran ve Windows DirectShow cihazlardan yakalanan video çözünürlükleri destekler.

Ayrıntılı medya özellikleri, son dosyaları arama, küçük resim görünümü, filtre paneli, tarih görüntüsü, kodlama paneli, çalma listesi de dahil olmak üzere undockable paneller mevcuttur. Ayrıca dosya yöneticisinden videoları sürükle-bırak desteği vardır.

Shotcut ücretsiz program olmasına rağmen gelişmiş video düzenleme araçları ve özellikleri içermektedir. Video dosyalarını iyileştirmek ve geliştirmek içinde faydalı olacaktır. Ayrıca videolara özel filtreler uygulama, video kesme, videoya yorum ekleme, video netliğini ayarlama, renk doygunluğu, bulanıklaştırma, keskinleştirme ve parlaklık değerlerini dilediğiniz biçimde değiştirme imkanı sunar.

Aşağıdaki video ile video normalleştirme ve filtreleri stabilize etme eğitim videosundan yararlanabilirsiniz. Daha fazla eğitici video için üretici video eğitim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Mac OS X bilgisayar için ücretsiz ve kaliteli video düzenleme programı arıyorsanız kesinlikle Shotcut programını tavsiye ederiz. Shotcut  programı Mac OS X 10.8 ve üzeri 64-bit sistemler ile uyumludur.

Shotcut (MAC) İçin Yorum Yap