ShutdownGuard: Otomatik Bilgisayar Kapanmasını Engelleme

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Windows kullanıcı iseniz, Windows Güncellemeleri, otomatik kapatmalar veya sistemin yanlışlıkla durması gibi nedenlerden dolayı bilgisayar kapanabiliyor. Kaydedilmemiş projeler ya da bazı dosya dönüştürme işlemleri yarıda kalabiliyor. Bilgisayarınız kapanır veya yeniden başlatılır ve tekrar baştan başlamak zorunda kalırız. Shutdownguard ile bu sorunlar artık olmayacak.

Windows Kapanmasını Engellleme

ShutdownGuard yanlışlıkla yeniden başlatma, kapatma veya onay vermeden bilgisayarınızı kapatma gibi durumları engelleyen ücretsiz bir Windows yazılımıdır. Bilgisayarın herhangi bir nedenden dolayı yeniden başlatılması veya kapanmasını önlemek için sistem tepsisinde bir simgesi bulunur.

Bir kapatma işlemi başlatıldığında, program çalışmaya başlar ve görev çubuğunda bir ipucu balonu ile bildirim gösterir. Uyarı mesajına tıklayarak bilgisayarınızı kapatmadan devam edebilirsiniz.

shutdownguard

Gelişmiş ayarlar C:\Program Files\ShutdownGuard\ ShutdownGuard.ini dosyasında saklanır. Sevmediğiniz bazı seçenekleri bu .ini dosyasına girerek düzenleyebilirsiniz. Uzman olmayan arkadaşların böyle bir durumdan uzak durmalarını tavsiye ederiz. Maalesef programın en kötü özelliği ayarlar seçeneği için ayrı bir ekranının olmaması. Uzman olmayan arkadaşlar, Sessiz mod, Mesaj engelleme, Güncelleme ve Dil ayarlamalarını yapamayacak.

shutdownguard-ayarlar

Eğer Sessiz mod etkinleştirildiğinde sistem tepsisindeki simgesi gizlenir, kapatma engellendiği zaman bildirim almayacaksınız. Kısacası sessizce işini halledecektir. Bildirim almak için kapatma başladığı zaman Shift tuşuna basılı tutmanız gerekiyor.

ShutdownGuard yanlışlıkla veya otomatik sistem kapanmalarından rahatsız olan Windows kullanıcıları için kullanışlı bir programdır.

ShutdownGuard İndir – Free Download

ShutdownGuard programını aşağıdaki bağlantı linkinden indirebilirsiniz.

ShutdownGuard İndir

ShutdownGuard: Otomatik Bilgisayar Kapanmasını Engelleme İçin Yorum Yap