SlimBoat: Windows, MAC İçin Hızlı, Güvenli ve Zengin Özellikli Web Tarayıcı

Sponsorlu Bağlantılar

Bugün alışılagelmiş web tarayıcı araç çubukları, arama kutusu vb özellikleri geride bırakıp araç çubuğundaki düğme sayısını azaltarak, geleneksel menü çubuğundan kurtularak kullanıcı arayüzü açısından minimalist tasarıma sahip ve özellikleri açısından, popüler tarayıcıların uzantıları ve eklentileri bırakarak daha çok özelleştirme seçenekleri sunan bir internet tarayıcısından bahsetmek istiyoruz. SlimBoat web tarayıcısı geleneksel tarayıcı kutusundan kurtularak birçok gelişmiş ve farklı özellikler sunan ücretsiz bir alternatif tarayıcıdır.

SlimBoat web tarayıcısı fazla özellikleri ile dolu olmasına rağmen, diğer tarayıcılar ile karşılaştırıldığında çok hızlı başlatılır. Arayüzü tam gelişmiş menü çubuğu ve adres çubuğundan ayrılmış bir hızlı arama çubuğu ile Firefox klasik sürümüne daha yakındır. Sekme çubuğu diğer tüm araç çubuklarının alt kısmında bulunur. Hatta bir Windows görev çubuğu gibi görünmesi için ana pencerenin alt kısmına taşınmış olabilir. Tüm araç çubukları etrafında sürüklenen ve kendi tercihinize göre yeniden düzenlenebilir. Tek tıklama erişim için daha fazla işlevleri ekleyebilirsiniz. Böylece standart araç çubuğu tamamen özelleştirilebilir.

slimboat-windows-mac-icin-hizli-guvenli-ve-zengin-ozellikli-web-tarayici

Aynı zamanda ilk çalıştırdığınızda hızla diğer tarayıcılardan yer imlerini içe aktarmanızı sağlar. SlimBoat web tarayıcısının en iyi özelliklerinden biri hızlı otomatik form doldurmadır. Bu Internet Explorer, Google Chrome ya da Mozilla Firefox mevcut şifre koruyucudan çok daha gelişmiştir. Özellik seti açısından, Roboform ve LastPass tarafından sunulan şifre yöneticisine daha yakındır. Tek bir form dosyası gibi web sitesi linki ile birlikte giriş bilgilerini saklamayı sağlar. Saklandıktan sonra, SlimBoat otomatik olarak web sitesini açmak istediğiniz zaman hesap bilgileri doldurur ve tek bir fare tıklaması ile hızlı form doldurma menüsünden kaydedilmiş form dosyasını seçebilirsiniz. Mümkün olduğunca çok sayıda biçim dosyasını kaydetmek ve merkezi bir organizatör sayesinde kolayca yönetebilirsiniz. Tüm farklı hesaplar için farklı parolalar hatırlamak zorunda kalmamak için tüm form dosyaları güvenli bir şekilde tek bir ana parola ile şifrelenir.

SlimBoat tam özellikli reklam engelleyici, bir pop-up engelleyici yanı sıra beyaz liste ve kara liste desteği içerir. Standart araç çubuğunda Facebook düğmesine tek bir tıklama ile Facebook online faaliyetleri paylaşmak için Facebook ile uygun entegrasyon sunar. Bütün bir sayfa bağlantısını paylaşmanın dışında, aynı zamanda herhangi bir web sayfasında seçili metinin bir parçasını ya da seçili bir görüntüyü paylaşmak için izin verir. Google Plus, Twitter, WordPress, Blogger gibi diğer sosyal ağ hizmetlerine erişim de rahatça kullanılabilir.

Birçok diğer özellikleri ile internette sörf yapmayı daha rahat ve kolay kullanılabilir hale getirmek için SlimBoat idela bir tercih olacaktır. Site grubu özelliği, bir grup olarak bir kaç web sitesi tanımlamak ve fare ile tanımlanan grubu seçerek sitelerin açılmasını sağlayabilirsiniz. Dil çeviri özelliği herhangi iki dil arasında tam web sayfaları veya seçili metni tercüme etmeyi sağlar. Chrome’un aynı Google çeviri hizmetini kullanıyor olsa da, daha esnek ve kullanım için uygundur. SlimBoat tek bir tıklama mevcut 5 günlük hava durumu tahmini bilgilerini tarayıcınızın durum çubuğunda görüntüler. Aynı zamanda PDF olarak kaydetme, Ekran görüntüsü kaydetme, yerleşik temalar, indirme yöneticisi ve daha fazlasını içerir.

SlimBoat web tarayıcısı klavye tuş vuruşlarını ve fare tıklamalarını kaydetmek için tasarlanmış çoğu zengin özellik seti vardır. Performans ve diğer tüm tarayıcılar ile karşılaştırıldığında harika olduğunu söylemek gerekir. IE10 ya da Chrome flaş sayfalarında zengin web sayfaları görüntüleme ile karşılaştırıldığında çok çalışması gerektiğini de söylemek gerekir.

SlimBoat İndir

SlimBoat tarayıcısı Windows sistemler için hem kurulum gerektiren hemde kurulum gerektirmeyen portable sürüm de sunmaktadır. Aşağıdaki bağlantılardan Windows ve Mac sürümleri indirebilirsiniz.

SlimBoat İndir (Windows)
Windows İçin Hızlı ve Güvenli Web Tarayıcı
SlimBoat (Portable) İndir
Windows İçin Portable Hızlı ve Güvenli Web Tarayıcı
SlimBoat İndir (MAC)
MAC İçin Hızlı ve Güvenli Web Tarayıcı

SlimBoat: Windows, MAC İçin Hızlı, Güvenli ve Zengin Özellikli Web Tarayıcı İçin Yorum Yap