Startup Guard

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Başlangıç programlarını ayarlamak ve yönetmek için ücretsiz program

Startup Guard, Windows başladığında bilgisayarınızda başlatılan yazılım üzerinde daha iyi kontrol sağlamayı amaçlayan ilginç bir programdır. Windows 10, 8.1, 8, 7 bilgisayarda başlangıç programları ayarlamak için bu ücretsiz program yardımcı olacaktır.

Startup Guard ücretsiz olarak indirin ve çalıştırın. Başlangıç programlarının bir listesini görüntüleyerek başlar. İhtiyacınız olmayan bir şey bulursanız üzerine tıklayabilir, standart Windows Dosya Özellikleri iletişim kutusunu görüntüleyebilir veya daha fazla bilgi aramak için bir tarayıcı penceresi açabilirsiniz.

Bu başlangıç programına ihtiyacınız olmadığına karar verirseniz, bir tıklamayla silebilirsiniz. Ve olağan dışı bir şekilde, bu karar daha sonra referans olarak kaydedilir. Dolayısıyla, yanlışlıkla bir şeyi silerseniz, orijinal başlangıç ayarını hemen geri yükleyebilirsiniz.

Program, kısa bir süre sonra yeni başlangıç programları hakkında size bilgi verecek. Örneğin, bir başlangıç bileşeni ekleyen bazı yazılımlar kuruyorsanız, hemen haber verilmeyecektir (kurulum programının tamamlanması için gereken zamanı verdiği için bu iyi bir şeydir). Ancak belki 5 veya 10 dakika sonra bir açılır pencere uyarısı görünür, daha önce olduğu gibi yeni başlangıç programlarını görüntüleyebilir ve silebilirsiniz.

Startup Guard’ın bazı tuhaflıkları var. Örneğin, bilgisayarda her başlatıldığında, tamamen farklı bir kurulum programı devreye girdi, sanki Startup Guard kendisi bazı başlangıç programlarını başlattı.

Daha da önemlisi, başlangıç programlarının listesi doğru gibi görünmüyor. Örneğin, bir başlangıç programı olmasa da, komut penceresi (cmd.exe) bulunmaktadır.

Yine de, Startup Guard’ın bazı artı avantajları var; bu nedenle, sisteminizin başlangıç programlarını daha kolay izlemenin bir yolunu arıyorsanız, o zaman bir denemeye değer.

Startup Guard, Windows başlangıç programlarınız hakkında daha fazla bilgi edinmenizi, ihtiyacınız olmayan programları silmenizi ve gerekirse silme işlemleriyle ilgili fikrinizi değiştirmenizi kolaylaştırır.

Startup Guard programı kullanımı ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz; Startup Guard İnceleme blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Startup Guard İçin Yorum Yap