Startup Guard: Başlangıç Programları Kontrol, Yönetme, İnceleme

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınız ilk açılırken yavaş mı çalışıyor? Startup Guard programını denemeniz gerekir. Startup Guard otomatik olarak Windows ile başlayan uygulamaları yönetmenize olanak sağlayan ücretsiz bir yardımcı programdır. Otomatik olarak Windows ile başlayan bazı gizli uygulamalar var ve böylece Windows açılış süresi daha uzun zaman alabiliyor. Ama Startup Guard ile PC’nizi yavaşlatan tüm bu istenmeyen program ve dosyaları, kaldırabilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Startup Guard İnceleme

Startup Guard tüm başlangıç ​​uygulamaları gözden geçirmek ve bunları onaylamayı ya da devre dışı bırakmayı sağlar. Ayrıca çok veritabanı şeklinde veri kaydedebilirsiniz. Startup ​​Guard çalıştırdığınızda, ferah ve temiz bir arayüz göreceksiniz. Sol paneli belirli işlemleri için bağlantıları vardır ve sağ panelde çalıştırılan uygulamaları gösterir.

Startup-Guard

Sağ panelde programların detaylarını öğrenmek ve programları gözden geçirmek için herhangi bir program üzerine tıklayabilirsiniz. Belirli bir program açtıktan sonra seçenekler göreceksiniz:

I have made no decision yet: Bu seçenek daha önce yaptığı gibi, programları Windows başlatırken çalıştırır. Herhangi bir değişiklik yapılmaz.

I approve it, leave it as is: Bu ​​seçenek, başlangıçta çalıştırmak istediğiniz programı onaylamayı sağlar. Seçtiğiniz program Windows her açılışında çalışacaktır.

I reject it: Bu ​​seçenek programı reddetmek ve Windows başlangıçta bu programın ​​çalışmasını devre dışı bırakmayı sağlar.

Just Now: Delete startup record: Bu ​​seçenek ile, bu uygulama için başlangıç ​​kayıtlarını silebilirsiniz.

Yanlışlıkla başlatma kaydı silinmiş veya yanlış bir şey yaptıysanız endişelenmeyin, sol panelinde bulunan Undo – Geri al seçeneğinden değişiklikleri geri alabilirsiniz. Sol panelinden ayrıca dosya özelliklerini görüntüleyebilir ve internet üzerinden uygun cevaplar bulabilirsiniz.

Varsayılan olarak, uygulama onaylı uygulamalar (beyaz liste) ve reddedilen uygulamalar (kara liste) için diğeri hakkında bilgi içeren iki veritabanı oluşturur. Veritabanı menüsünden bu listeleri temizleyebilirsiniz, ya da onlardan bazı dosyaları kaldırabilirsiniz.

startup duard database

Ayrıca EXE dosyaların, başlangıç ​​kayıtlarını oluşturabilirsiniz. Settings – Ayarlar altında programın başlangıç ​​kayıtlarını izleyebilir ve yönetebilirsiniz. Diğer bazı basit ayarları da vardır.

Startup Guard İndir – Download

Startup Guard programını buradan indirebilirsiniz.

Startup Guard: Başlangıç Programları Kontrol, Yönetme, İnceleme İçin Yorum Yap