Stellarium (32 Bit)

Sponsorlu Bağlantılar
0.15.2
Sponsorlu Bağlantılar

Astronomi, Uzay, Gözlem Evi Programı

Stellarium bilgisayar ekranında gerçekçi bir 3D simülasyon ile gece gökyüzünü gösteren Windows sistemler için ücretsiz ve Türkçe uzay, gözlem evi programıdır. Stellarium,  600.000’den fazla yıldızlı bir katalog, bulutsu görüntüler, gerçekçi samanyolu, gezegenler ve uydular (ek kataloglar yüklenebilir) görüntülemenizi sağlar. İsim, mesafe ve diğer ayrıntılarını görüntülemek ve aynı zamanda daha yakından bakmak için yakınlaştırmak için her nesne üzerine tıklayabilirsiniz.

Program mevcut coğrafi konumu ya da yeryüzünde başka bir yere dayalı gökyüzünü gösterebilir. Ayrıca farklı hızlarda ileri ve geri zaman içinde giderek hareketleri simüle etmek için izin verir.

Çok gerçekçi bir atmosfer, gün doğumu ve gün batımı simülasyonları, yıldız efektleri ve kayan yıldız pırıltısı, kaplanabilir manzara, on bir farklı kültürün takımyıldızları, gece görüş modu ve daha fazlasını içerir.

Astronomi meraklıları, gökyüzünü ve uzayı daha yakından incelemek isteyenler için Stellarium programı faydalı olacaktır.

Stellarium (32 Bit) İçin Yorum Yap