SunsetScreen

Sponsorlu Bağlantılar
1.25
Sponsorlu Bağlantılar

Gece olduğunda otomatik ekran parlaklığını azaltmaya yardımcı program

SunsetScreen, göz yorulmasını ve süzülmesini en aza indirmek için otomatik olarak gece olduğunda bilgisayar ekran parlaklığını azaltmayı sağlayan ücretsiz bir uygulamadır.

Bilgisayarınızda devam eden bir işlem var ve uyumanız gerekiyor. Bilgisayarın ekran ışığı rahatsız edici olabilir ve uyumanıza engel olabilir. Ya da bilgisayar başında çalışmanız gerekiyor ama gece olduğu için odanın ışığını kapatmanız gerekiyor. Bu durumda bilgisayar ekran parlaklığını düşürmek sağlığınız içinde çok önemlidir.

Geceleri bilgisayar kullanmak gözleri çok yorar ve zarar verir. Eğer geceleri çalışacaksınız bilgisayarın olduğu odanın ışığını da açarak çalışın veya bilgisayar ekran parlaklığını en alt seviyeye düşürün. Neden böyle bir şey yapmalıyız? Çünkü oda karanlık olduğunda doğal olarak bilgisayara ekranı ışıklı olduğu için göz hem karanlığa hem de ışığa adapte olmaya çalışmaktadır. Bu durumda gözümüze verdiğimiz zararı tahmin edebiliyoruz.

Popüler F.lux uygulamasından esinlenerek, SunsetScreen gözün daha az süzülmesini sağlayacak ortamı oluşturmak için otomatik olarak geceleri ekranın parlaklığı ve renk sıcaklığını düşürür.

Renk değişikliklerinin yanı sıra geçiş dönemini özelleştirmek ve aynı zamanda yerel koşullara ya da kişisel tercihinize göre günbatımı ve gündoğumu için varsayılan süreleri değiştirebilirsiniz. Sizin için gece ne demekse ona göre ayarlayın ve ekran parlaklık değişikliğini otomatik hale getirin.

Neler gerekli: .NET Framework 3.5 veya üst sürümleri.

SunsetScreen İçin Yorum Yap