SUPERAntiSpyware Free Kullanımı ve İncelemesi (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

SUPERAntiSpyware Free tüm zararlı yazılımlar için bilgisayarı koruyan ücretsiz güvenlik yazılımıdır. Bilgisayarınıza adware, spyware, malware, keylogger, truva atı gibi virüs ve casus yazılımlar bulaşmış olabilir. SUPERAntiSpyware Free bunları bulur ve temizlemek için imkan sağlar.

Bu yazımızda SUPERAntiSpyware Free kullanımı ile ilgili yardımcı bilgiler vermeye çalışacağız. Umarız sizler için faydalı olacaktır.

SUPERAntiSpyware Free Kullanımı ve İncelemesi

İlk önce SUPERAntiSpyware Free programı yüklü değilse aşağıdaki bağlantı linkinden programı indirin ve bilgisayara kurun.

SUPERAntiSpyware Free İndir
Ücretsiz Adware & Spyware Kaldırma Programı

SUPERAntiSpyware Free kurulumu yaptıktan sonra programı çalıştırın. Program açıldığında, karşımıza 6 seçenek çıkacak. Bunlardan 3 seçenek ücretli sürümde mevcut olan özelliklerdir. Yardım kısmını da es geçerek sadece iki kısmı anlatmaya çalışacağız.

superantispyware-free-kullanimi-ana-pencere

Scan This Copmuter

Bilgisayarda tarama başlatmak için seçenekler içerir. Scan This Copmuter seçeneğine tıkladıktan sonra iki ayrı pencereyi göreceksiniz. Recommended pre-scan actions kısmı altında kalan seçenekler, önerilen ön tarama eylemlerini içerir. Dilerseniz buradaki seçenekleri aktif edebilirsiniz. Ayrıca Scanner Options kısmında tarama seçeneklerini ayarlayabilirsiniz. Sağ kısımda ise 4 farklı tarama modundan birini seçip taramayı başlatabilirsiniz.

Complete Scan; bilgisayarda mevcut olan tüm dosyaları tarayan komple tarama seçeneğidir. Eğer bilgisayarınızın güvenliğinden eminseniz bu seçeneği kullanmayabilirsiniz.

Quick Scan; hızlı tarama seçeneğini kullanarak, basit ve çok hızlı bir tarama gerçekleştirebilirsiniz.

Critical Point Scan; kritik nokta taraması, aktif enfeksiyonları taramak için kullanılmaktadır.

Custom Scan; özel tarama seçeneği ise sistem konumları seçilerek tarama gerçekleştirilir. Windows kayıt defteri gibi seçenekler yer almaktadır. Dilerseniz burada taranmasını istediğiniz bir klasör konumu ekleyebilirsiniz.

superantispyware-free-kullanimi-tarama-sonuclari

Hızlı ve komple bir tarama gerçekleştirdiğimiz zaman neredeyse aynı sonuçları bulduk. Ama bulduğu tehditleri kaldırdıktan sonra artık herhangi bir tehditle karşılaşmadık.

superantispyware-free-kullanimi-komple-tarama

Zararlı bulunan tehditlerin detaylarını görmek için + işaretine tıklayın. Tarama sonuçları bittikten sonra bulunan tehditleri seçerek Continue düğmesine tıklayın. Bu düğmeye tıkladıktan sonra tehditleri sistemden kaldıracaktır. Kaldırma işleminden sonra bilgisayarı şimdi veya daha sonra başlatmanız için seçenek sunacak.

superantispyware-free-kullanimi-tehditleri-kaldirma

System Tools

Bu kısımda sistem araçları ve program ayarları seçeneklerini bulacaksınız.

System Investigator; bilgisayarda çalışan ve yüklü olan neler var onları görmek için bu seçeneği kullanabilirsiniz.

SUPERDelete File Removal; bilgisayardan kaldırması zor veya imkansız olan inatçı dosyaları kaldırmak için bu seçenek yardımcı olacaktır.

Uninstall Unwanted Programs; istenmeyen programları kaldırmak ve programları kontrol etmek için bu seçenek yardımcı olacaktır.

Repairs; malware gibi casus yazılımlardan dolayı zarar görmüş kayıt defteri hasarları düzeltmek için yardımcı olacaktır.

Sizler için bu seçenekler faydalı olacaktır.

superantispyware-free-kullanimi-sistem-araclari

Diğer 3 seçenek sadece SUPERAntiSpyware ücretli sürümde mevcuttur. Bu seçenekler gerçek zamanlı koruma, zamanlanmış tarama ve otomatik güncellemelerdir. SUPERAntiSpyware ücretli sürümde sadece işinize yarayacak olan gerçek zamanlı korumadır. Diğer seçenekler için para vermeniz gerekmez.

SUPERAntiSpyware ücretsiz sürümü gerçek zamanlı koruma sağlamadığı için eksik olabilir. Ama bunun dışında zararlı yazılımları bulma ve kaldırma da, ücretli sürümden eksik bir özelliği yoktur.

Detaylı Puanlama

 • Tarama : %100
  100
 • Temizleme : %95
  95
 • Koruma : %50
  50
 • Kolay Kullanım : %95
  95
 • İnceleme Özeti
  SUPERAntiSpyware Free tarama ve temizleme olarak gayet iyi sonuçlar vermiştir. Koruma olarak %50 vermemizin nedeni ise gerçek zamanlı koruma özelliğinin eksik olmasıdır. Ama bunun dışında istediğiniz zaman tarama gerçekleştirerek koruma ve temizleme sağlayabilirsiniz. Kolay kullanım açısından iyi olduğunu söylemek istiyoruz. Sizinde gördüğünüz gibi karmaşık işlemler veya seçeneklere yer yok. Bir kaç adımda tüm zararlı yazılımları bilgisayarımızdan kaldırdık.
  85

SUPERAntiSpyware Free Kullanımı ve İncelemesi (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap