SwiftKey Keyboard’da Birden Fazla Dilde Nasıl Yazılır?

Sponsorlu Bağlantılar

SwiftKey Keyboard akıllı klavye uygulaması ile 3 farklı dilde yazı yazabilirsiniz. SwiftKey Keyboard ile ilgili olarak kullanıcıların en çok sordukları sorulardan bir tanesi de “Nasıl birden fazla dilde yazı yazabilirim” sorusudur. Bizde bu konuyla ilgili kısa bir olarak yardımcı olmaya çalışacağız.

SwiftKey Keyboard’da 3 farklı dilde nasıl yazabilirim?

SwiftKey Keyboard size birden fazla dilde yazı yazabilirsiniz. Bu özelliği etkinleştirerek kullanmak içinde kullanacağınız dillerle ilgili dil ayarlarını indirdiğinizden emin olmanız gerekiyor. Bu işlemi yapıp yapmadığınızı öğrenmek için Ayarlar → Diller bölümüne bakarak bulabilirsiniz. Bu diller bölümünden seçeceğiniz dillerin işaretleyerek aynı anda dilleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Budan sonra diller arasında geçiş yapmanıza gerek yoktur. Klavyeye dokunun yeter. SwiftKey hangi dilde yazdığınızı anlamaktadır.

swiftkey-keyboardda-birden-fazla-dilde-nasil-yazilir

İki dilde yazıyorsanız ve aynı klavye düzenini kullanmak istiyorsanız, birbirleriyle tutarlı olduklarından emin olmak için ayarlarda her bir dilin yanındaki mini klavye simgesine dokunun. Birden fazla dilde yazıyorsanız ve birden fazla klavye düzeni kullanmak istiyorsanız her bir dilin yanındaki mini klavyeye dokunarak klavye düzeni ayarlarını kontrol edebilirsiniz.

Bu menüde bir dilin altında mini klavye simgesi yoksa bu sadece bir klavye düzeninin mevcut olduğu anlamına gelir. Varsayılan durumda, farklı alfabelere sahip iki dili etkinleştirdiğinizde iki farklı klavye düzeni seçilir. Ardından, boşluk çubuğunda sağa veya sola kaydırarak klavye düzenleri arasında çabucak geçiş yapabilirsiniz.

SwiftKey Keyboard’da Birden Fazla Dilde Nasıl Yazılır? İçin Yorum Yap