Tabletin Pil Ömrü Nasıl Artar

Sponsorlu Bağlantılar

Telefon, Bilgisayar ve Tabletlerin şarj ömrü kullanıcılar açısından en önemli durumlardan bir tanesidir. Bu durum kullanıcılar kadar bu cihazları üretenler açısında da önemlidir. Teknoloji devleri Tablet vb cihazların şarj ömrünü uzatmak için önemli projelere adım atmaktadırlar. Bunun yanı sıra verdikleri önemli bilgiler ile de kullanıcılara destek oluyorlar.

Tablet üreticilerinden olan “Ezcool” tabletlerinizin şarj ömrünü uzatmanız için 5 ipucu veriyor.

Arka Plan Uygulamalarını Kapatın:

Arka planda çalışan uygulamalar, tabletlerin RAM’inde yer kapladığı gibi işlemcisinin de pasif çalışmasına neden olur. Dolayısıyla kullanıcı cihaz üzerinde işlem yapmasa bile tablet, pili aktif şekilde tüketmeye devam eder. Bundan dolayı kullanmadığınız uygulamaları kapatın.

Tabletın pıl omru nasıl artar (2)

Ekranın Parlaklık Seviyesini Düşürmek:

Tablet vb cihazlar da ekranın parlaklık seviyesinin en yüksek seviye de olması şarjın ömrünü kısaltır. Zira tabletlerin büyük ekranları halihazırda yoğun enerji gerektirdikleri gibi, parlaklık seviyesi yükseltildiğinde pil tüketimi daha da artarak tabletinizin şarjının belirgin şekilde hızla azalmasına neden olur.

Kablosuz Ağ:

Kablosuz ağlar tabletlerin pillerinin şarj ömürlerinin uzatılması konusunda önemlidir. İnternet bağlantısının devamlı aktif olarak kalması, sosyal ağlardan gelen bildirimler ve kullanıcıdan habersiz yapılan güncellemelerle pilin hızla tükenmesine yol açar. İnternet kullanımı ile ilgili yapılan bir diğer hata da, WiFi’ı açık bırakıp mekan değiştirdiğinizde ortaya çıkıyor. Bu gibi durumlarda cihazınız sürekli WiFi noktası arayacağından, bu da pilin boş yere hızla harcanmasına sebep oluyor. Dolayısıyla kablosuz bağlantı kurduğunuz lokasyondan uzaklaştığınızda, cihazınızın ayarlarından WiFi’ı kapatmanız pilinizin hızla tükenmesinin önüne geçecektir. Ayrıca günün belli aralıklarında, ihtiyacınız yoksa İnternet’i kapatmanız, şarj süreniz için saatlere varan avantajlar sağlayabilir.

Güncellemeler:

Uygulama geliştiren şirketler, güncellemeler yaparak uygulamaların dezavantajlarını ortadan kaldırır ve uygulamanın daha yüksek performans/verimlilik ile çalışmasını sağlar. Bu yüzden “kullandığınız” uygulamalarınızın güncellemelerini mutlaka indirin.

Şarj Alışkanlıklarınızı Değiştirin:

Cihazların şarj ömrünü kısaltan durumlardan bir tanesi de cihazın pili tam olarak bitmeden şarja koymaları. Bu durum tekrarlandıkça cihazın pil ömrü kısalıyor ve şarjı hızla bitmeye başlıyor. Ayrıca cihazın pili yüzde 100 dolmadan da şarjdan çekmek de yine pilin ömrünü kısaltan bir başka uygulama.

Tabletin Pil Ömrü Nasıl Artar İçin Yorum Yap