TcMax

Sponsorlu Bağlantılar
1.20
Sponsorlu Bağlantılar

Ücretsiz ve Türkçe Soyağacı Bulma Programı

5/5, Toplam: 1 kişi

TcMax, TC kimlik numarası ile yakın akrabalara ait TC kimlik numaraları üretmek ve yakın akrabalarınızı bulmak için yardımcı olan ücretsiz ve Türkçe soyağacı bulma programıdır. Program eğlence amaçlı geliştirilmiş deneysel bir uygulamadır. Matematik algoritmaları kullanarak bulma işlemi yapar. İnternet bağlantısı olmadan çalıştığı için herhangi bir web siteden veri çekme işlemi yapmaz.

Girdiğiniz herhangi bir geçerli TC kimlik numaralarından üst soy ve alt soy akrabalarının TC kimlik numaralarına ulaşabilirsiniz.

TcMax ile bulduğunuz akrabanızın, sizin neyiniz olduğunu da işleyerek özel bir sistemle veritabanına kaydedebilirsiniz. Soy ağacı çıkarılmasına esas teşkil edecek özel ve değişik bir nümerik sistem geliştirdiğimi söyleyebilirim. Bu sistemi programın içerisinde görebilir ve test edebilirsiniz.

Tüm akrabalık bağlarını rakamla ifade etmek için geliştirdiğim bu sisteme göre, aklınıza gelebilecek her türlü yakın-uzak akrabalık ilişkisini nümerik karakterlere indirgeyebilirsiniz. Bu sistemde Kadınlar daima çift rakam, erkekler daima tek rakamdır. Buna göre bazı örnekler;

Amca = 11 veya 13 (Babanın ağabeyi veya erkek kardeşi)
Hala = 10 veya 18 (Babanın ablası veya kız kardeşi)
Dayı = 21 veya 29 (Annenin ağabeyi veya erkek kardeşi)
Teyze = 22 veya 20 (Annenin ablası veya kız kardeşi)
Elti = 934 veya 958 (Kocanın ağabeyinin ya da erkek kardeşinin karısı)
Bacanak = 089 veya 029 (Karının ablasının veya kız kardeşinin kocası)

Girdiğiniz iki adet geçerli TC kimlik no arasındaki soy bağlantısını, farklı matematik modellerle oluşturulan algoritmalara göre grafiksel olarak görebileceksiniz.

Sizden istenen özelliklerini girdiğiniz iki kişinin evlenmesinin uygunluğunu, çeşitli kriterlere göre analiz edildikten sonra tek bir grafiğe indirgenmiş halini görebilirsiniz. Yani kısaca o 2 kişinin evlenmesinin ne kadar uygun olduğunun grafik olarak gösterilmesi diyebiliriz.

TcMax İçin Yorum Yap