Temp File Cleaner

Sponsorlu Bağlantılar
4.5.0
Sponsorlu Bağlantılar

Temp Dosyasını Silme Programı

Temp File Cleaner, Windows sistemlerde geçici dosyaların bulunduğu Temp dosyasını silmek için ücretsiz bir programdır. Windows bilgisayarınızı geçici dosyalardan kurtarmak istiyorsanız bu program yardımcı olacaktır.

Temp dosyası nedir?

Temp dosyası Windows sistemlerde geçici olarak ihtiyaç duyulan dosyaları içinde barındıran sistem tarafından oluşturulmuş bir klasördür. İşletim sisteminin ve Chrome, Firefox, IE, Opera gibi kullandığınız tarayıcıların geçici dosyaları ve önbellek verileri “Temp” klasöründe barındırılır.

Windows bilgisayarda günlük olarak sürekli aynı işlemleri yapan ve bilgisayarını sürekli açık tutanlar için Temp klasörünü silmeyi tavsiye etmiyoruz. Temp klasörü içinde bulunan dosyalar geçici olarak işe yarar ama işiniz görüldükten sonra yine aynı yerde kalır. Böylece boş yere yer kaplamaktadır. Ama sürekli bilgisayarı kapatıp açıyorsanız Temp dosyasını silmek çok önemli olmasa da faydalı olur.

Temp dosyasını silsem ne olur derseniz, herhangi bir şey olmaz. Zaten bilgisayar her açılışta Temp klasörü tekrardan oluşturulur.

Temp dosyası/klasörü silmenin avantajı nedir?

Temp dosyası geçici verilerin toplandığı yer olduğu için sildiğiniz takdirde disk alanını artırmış olursunuz ve bilgisayarınızda boş yere yer kaplayan geçici/gereksiz verilerden kurtarmış olursunuz.

Temp dosyasını silmek için illa bir programa gerek mi duyulur?

Temp dosyasını silmek için bir program kullanmanız gerekmez. Ama hızlı bir şekilde silmek istiyorsanız program kullanabilirsiniz.

Temp dosyasını temizlemek için program kullanmak istemiyorum diyorsanız, programsız Windows 7 / 8’de Temp klasörü nasıl silinir blog yazımızdan faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu işlemi Windows 10 sistemde de aynı şekilde uygulayabilirsiniz.

Temp File Cleaner İçin Yorum Yap