TEOG Cepte (Android)

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Android İçin TEOG Cepte Uygulaması

3.8/5, Toplam: 5 kişi

TEOG sınavına hazırlanan 8. sınıf öğrenciler için konu anlatımı, konu anlatımı videoları, bilgi yarışmaları ve soru havuzları ile geliştirilmiş TEOG Cepte uygulaması ile Android telefondan çalışabilirsiniz. Bu uygulama TEOG Sınavlarına hazırlanmanız için üretildi. Uygulamamız yakında Fen ve Teknoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Matematik, İngilizce, İnkılap Tarihi ve Türkçe dahil bütün dersleri ve bütün TEOG konularını kapsayacak şekilde güncellenmektedir.

Dersi seçtikten sonra 3 temel öğe ile karşılaşacaksınız: İlgili dersin TEOG Konuları, Yazılı Sınavları ve TEOG Denemeleri. TEOG ders kitaplarındaki her şeyi bu uygulamada bulacaksınız.

TEOG 1 Fen ve Teknoloji Konuları: Her konu içinde de 3 temel öğe bulunmaktadır.

1. Konu Özeti ve Örnek Sorular:

Bu bölümde sizin için özenle maddeler halinde hazırlanmış, basit ve anlaşılır bir konu özeti mevcuttur.

Her maddede interaktif örnekler bulunmaktadır. İnteraktif sorular, örnek sorular tuşuna bastığınızda alt kısımda açılacaktır. Bir sonraki örnek soruya geçebilmeniz için beyaz ok işaretine basmanız gerekmektedir.

2. Konu Anlatım Videoları:

www.eba.gov.tr adresinde bulunan konu ile ilgili ders anlatım videolarına uygulama aracılığı ile erişebilirsiniz.

Videolara tıkladığınızda kesintisiz izleyebilmeniz ve anlamadığınız yerleri kolaylıkla geri alabilmeniz için video indirilecektir. Bu işlem sırasında uygulama bir iki dakika donabilir ama sonrasında konforlu bir şekilde videonuzu izlersiniz.

Videonuz indiğinde açılması için play tuşuna basın. Daha geniş ekranda izlemek isterseniz telefonunuzu yan çevirerek izleyebilirsiniz.

3. Bilgi Yarışmaları:

Her konuda bilgilerinizi eğlenerek ölçmenizi ve tekrar yapmanızı sağlayacak bilgi yarışması kısmı bulunmaktadır.

Bilgi yarışmasında her soru için ilk seferde doğru cevabı bilirseniz 10 puan alacağınız 10 soru sorulur. Bu sorular her seferinde o konu için hazırlanmış soru havuzundan rastgele seçilir. Bütün soruları doğru bilirseniz toplamda 100 puan almış olursunuz.

İki adet joker hakkınız bulunmaktadır:

“Yarı yarıya” jokerini kullandığınızda yanlış şıklardan ikisi elenir.

“Geç” jokerini kullandığınızda ise bir soruyu puan kaybetmeden pas geçersiniz.

Yarışma sonunda kaçırdığınız soruları tekrar edip açığınızı kapatabilirsiniz.

Yazılı Sınavları:

Yazılı konularına ait sorulardan oluşturulan havuzdan her seferinde rastgele seçilen 10 sorudan oluşan sınavlardır. Sorular her seferinde rastgele seçildiği için kendinizi defalarca sınayabilirsiniz.
1. TEOG Denemeleri:

Tüm TEOG 1 konuları ile ilgili yüzlerce sorudan oluşan havuzdan her seferinde rastgele seçilen 20 sorudan meydana gelir. Her soru TEOG ’da olduğu gibi 5 puandır. Bütün soruları doğru cevapladığınızda toplamda 100 puan almış olursunuz.

Ödül Oyunlar:

Bilgi yarışmaları, yazılı sınavlar veya denemelerden 100 puan aldığınızda açılan küçük ama eğlenceli oyunlar sınav stresinden sizi bir süreliğine olsun uzaklaştırmak için konuldu.

Şimdilik bu kadar. Hepinize başarılı ve mutlu bir gelecek dilerim.

TEOG Cepte uygulaması özellikle konu anlatımı video desteği ile çok güzel bir hizmet sunmaktadır. Uygulamayı kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

TEOG Cepte (Android) İçin Yorum Yap