Timbre (Android)

Sponsorlu Bağlantılar
Son Sürüm
Sponsorlu Bağlantılar

Android için video/mp3 düzenleme (kesme, birleştirme, dönüştürme vb) uygulaması

1/5, Toplam: 1 kişi

Timbre, ses veya videoyu doğrudan çalıştırdığı cihazda düzenlemenizi sağlayan Google Android cihazları için ücretsiz bir uygulamadır.

Tüm Android cihazlarında video kaydetme seçenekleri bulunurken, çekilen videoları veya ses dosyalarını düzenlemek için düzenleme araçları maalesef pek yoktur.

Android’de masaüstü benzeri düzenleme yetenekleri beklememelisiniz, ancak birleştirme, kesme veya düzeltme gibi temel işlemler genellikle ihtiyacınız olan şeydir.

Google Play Store, Android cihazlarda video veya ses düzenlemenize izin veren binlerce değil, yüzlerce içeriğe ev sahipliği yapmaktadır. Bu iyi olsa da, çoğu ya çok basit ya reklamlarla doludur ya da hiç çalışmamaktadır.

Android için Timbre video ve ses düzenleme uygulaması

Timbre arayüzü temiz ve iyi tasarlanmıştır. Ara yüzünde sesin ve videonun başlangıçta gösterildiği iki ana bölüm bulunur ve mevcut düzenleme araçlarından birini seçebilirsiniz.

İlk beş araç ses ve video için aynı:

  • Join, birden fazla ses ve video dosyasını birleştirmenize izin verir. Bu, ortam dosyalarını aygıtta seçmeniz için birleştirir.
  • Cut, bir medya dosyasının bir bölümünü kesme ve cihaza kaydetme imkanı sunar.
  • Convert, medya dosyalarını farklı biçimlere dönüştürmenizi sağlar. Video için desteklenen formatlar mp4, avi, mkv, flv ve mov. Ses için mp3, wav, flac, m4a, aac ve ogg’dir.
  • Omit, bir videonun veya sesinin bir kısmını kaldırır ve kalan parçaları cihaza kaydeder. Temelde kesmenin tersi bir işlemdir.
  • Split, bir ses veya video dosyasını iki parçaya ayırmanızı sağlar.

Sonra bit hızı vardır, sadece ses (bit hızı) veya video (ses ve video ses çıkarmak) için kullanılabilir ses araçları ve video çıkarın.

  • Bitrate, seçilen ses dosyasının orijinal bit hızını değiştirmek için bit hızı kullanılabilir. Bit hızını yalnızca aracı kullanarak azaltabilirsiniz.
  • Remove Audio, yalnızca video dosyalarının ses kaynaklarını kaldırabilirsiniz.
  • Video to Audio, yalnızca sesle sonuçlanacak şekilde video dosyasını bir ses dosyasına dönüştürür.

Süreç her zaman aynıdır: Kullanabileceğiniz araçlardan birini seçerseniz, hemen dosya tarayıcısına götürülür veya mevcut tarayıcılardan birini kullanarak, örneğin galeri dosyaları seçmeniz istenir. Aletlerin kullanımı kolaydır ve istenen değişiklikleri yapmadan önce yalnızca birkaç saniye sürer. Çıktı seçenekleri, işlemde oluşturulan yeni dosya için bir klasör ve bir dosya adı seçmenizi sağlar.

İşlem süresi, büyük oranda video veya ses dosyasına, operasyona ve cihazın performansına bağlıdır. Timbre, arka planda medya dosyalarını işler; böylece, dönüşüm arka planda çalışırken uygulamadan çıkabilir ve cihazın diğer uygulamalarını veya işlevlerini kullanabilir.

Dönüşümlerin kaynak yoğun olduğunu ve o sırada zorlu uygulamaları veya oyunları çalıştırdığınızda daha düşük bir performansla karşılaşabileceğinizi unutmayın.

Sonuç olarak

Timbre, Android için yararlı bir uygulamadır. İyi tasarlanmış ve tüm araçların kullanımı kolaydır. Ses veya videoyu doğrudan Android cihazınızda işlemek isterseniz, bu amaca yönelik olarak kesinlikle kontrol etmeniz gereken bir uygulamadır.

Timbre (Android) İçin Yorum Yap