TKGM Parsel Sorgu (iPhone, iPad)

Sponsorlu Bağlantılar
2.0.1
Sponsorlu Bağlantılar

iPhone, iPad İçin TKGM Parsel Sorgu Uygulaması

4.75/5, Toplam: 4 kişi

TKGM Parsel SorguTapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilmiş iOS mobil cihazlar (iPhone, iPad, iPod touch) üzerinden parsel sorgulama yapmanıza imkan sağlayan ücretsiz ve Türkçe bir uygulamadır. Android cihazlar için Pasor Parsel Sorgulama uygulamasını kullananlar vardır. Pasor uygulaması artık mevcut olmadığı için faydalı bir uygulama bulmak gerçekten çok zor. Ama artık TKGM Parsel Sorgu uygulaması ile daha güvenli ve sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Daha önce Pasor Parsel Sorgulama uygulamasını kullananlar için TKGM Parsel Sorgu uygulamasını tavsiye ederiz.

TKGM Parsel Sorgu uygulaması kolayca parsel sorgulama yapmanıza imkan sağlar. Türkiye’deki parseller için çeşitli sorgu kriterlerine göre arama yapmanızı sağlar.

İdari Sorgu ile İl, İlçe, Mahalle, Ada, Parsel hiyerarşisi içerisinde parsel sorgulama yapabilirsiniz. Adres Sorgu ile girilen adrese göre parsel sorgulama yapabilirsiniz. Koordinat sorgu ile girilen koordinat değerlerine göre parsel sorgulama yapabilirsiniz. Harita üzerinden sorgulama ile harita üzerinden seçilen koordinata göre parsel sorgulama yapabilirsiniz.

Farklı arama kriterlerine göre parsel sorgulama yaparak çıkan sonuçları teyit etme imkanı sunar. Bazı uygulamalar da aynı parsel sorgulama işlemi yapıldığı zaman yanlışlıklar ortaya çıkabiliyor. Ama TKGM Parsel Sorgu uygulaması ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünden alınan gerçek verilere göre sonuçlar elde edeceksiniz.

Bunun yanı sıra yaptığınız parsellerle ilgili Öznitelik bilgilerini yani il, ilce, mahalle, ada ve parsel bilgileri, Yüz ölçüm bilgisi, Pafta bilgisi, Mevki bilgisi, Nitelik bilgisi, Coğrafi bilgileri ve Koordinat bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

TKGM Parsel Sorgu uygulaması ile kolayca iOS cihazlardan parsel sorgulama yapın.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bu uygulama ile ilgili bilgilendirme sunmuştur. Bunları okumanızı tavsiye ederiz.

  • Mekânsal Gayrimenkul Sistemi (MEGSIS) ile tapu ve kadastro bilgilerinin uyumlaştırılma çalışmaları ve kontrolleri kurumumuz tarafından yapılmaktadır.
  • Bu uygulama ile MEGSİS kapsamında tapu verileri ile uyumlaştırılması tamamlanmış kadastro bilgilerine ait temel bilgiler sunulmaktadır.
  • Görüntülenen kayıtlar ile elinizde bulunan bilgiler arasında uyumsuzluk olması halinde ilgili tapu ve/veya kadastro müdürlüğüne müracaat ediniz.
  • Taşınmaza ait konum bilgileri test amacı ile yaklaşık koordinatlarla sunulmaktadır.
  • BU UYGULAMADA SUNULAN BİLGİLER RESMİ VE TİCARİ AMAÇLI KULLANILAMAZ.

TKGM Parsel Sorgu (iPhone, iPad) İçin Yorum Yap