Toolbar Cleaner: İstenmeyen Tarayıcı Araç Çubukları Kaldırma

Sponsorlu Bağlantılar

Web tarayıcılarda istenmeyen araç çubukları, eklentiler/uzantılar, ana sayfa değişimleri en sinir bozucu durumlardan biridir. Her ne kadar antivirüs programları kullansak da, rahatsız edici araç çubukları ve eklentilere engel olunamıyor. Manuel olarak kaldırılmaya çalışsak ta, sıkıntılar yaşanabiliyor.

Son zamanlarda popüler ücretsiz uygulamaların bir çoğunun tamamen ücretsiz olmadığı görülmektedir. Yükleme yapıldığı zaman tarayıcı araç çubukları, eklentiler vb istenmeyen uygulamalarda yüklenmektedir. Artık ücretsiz uygulamalar yüklerken, kurulum adımlarına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Ücretsiz uygulama yükleme sırasından en yaygın olarak araç çubukları karşımıza çıkıyor. Örneğin, popüler AVG ücretsiz antivirüs programını yüklediğimiz zaman, AVG Toolbar da yükleniyor. Ve bu araç çubuğunu kaldırmak da oldukça zor oluyor.

toolbar-cleaner-tarayici-arac-cubuklari-temizleme-

Web tarayıcılar üzerinden araç çubukları ve eklentileri kaldırmak mümkün olsa da, bazılarını kaldırmak çok zordur. Örneğin, Bing ve Google araç çubukları kolayca kaldırılabilir ancak Babylon arama gibi sinir bozucu durumu kaldırmak pek de kolay değildir. Bu nedenle yardımcı programların kullanılması gerekiyor.

Toolbar Cleaner

Bilgisayarınızda yüklü tarayıcılardan araç çubuklarını kaldırmak için hızlı ve kolay bir tol arıyorsanız, bir kaç tıklama ile tarayıcı araç çubuklarını kaldırmaya yardımcı olacak ücretsiz bir araç mevcut.

Toolbar Cleaner (Araç Çubuğu Temizleyici) adından da anlaşılacağı gibi, web tarayıcılarından araç çubukları ve uzantıları kaldırmak için tasarlanmış ücretsiz bir araçtır. Buna ek olarak, aynı zamanda açılış sürecini hızlandırmak için Windows başlangıç programları kaldırmaya da yardımcı olabilir.

Toolbar Cleaner İndir
Tarayıcı Temizleme ve Araç Çubuğu Kaldırma Programı

Toolbar Cleaner  oldukça kolay kullanımlıdır. Yükleme sırasında, tüm çalışan tarayıcıları kapatmanız gerekir. Kurulumu yaptıktan sonra, programı başlatılan, Remove Selected Toolbars düğmesine tıklamadan önce kaldırmak istediğiniz tarayıcı uzantıları ve araç çubukları seçmeniz gerekir.

Not: Toolbar Cleaner basit bir arayüz ve tarayıcılardan istenmeyen araç çubukları ve uzantıları kaldırmak için tasarlanmış olsa da, programın kendisi bile ürünün kurulumu sırasında tarayıcıların varsayılan ana sayfasını değiştirmek istiyor. Yükleme sonunda, varsayılan aram motoru olarak Yahoo! arama sağlayıcısını ve ana sayfa değiştirmek için seçenekler sunmaktadır. Kurulum sırasında bu seçenekleri iptal etmeyi unutmayın.

Toolbar-Cleaner-kurulumu-

Önemli! Bu araç, sadece web tarayıcılardan araç çubuklarını kaldırıyor. Bilgisayarınızdan tüm araç çubuğu yüklemesini kaldırmıyor. Tarayıcılardan araç çubuklarını kaldırdıktan sonra, Denetim Masası aracılığıyla araç çubuklarını bilgisayarınızdan tamamen kaldırın.

Toolbar Cleaner, Chrome, Internet Explorer ve Firefox tarayıcılardan araç çubukları ve eklentileri / uzantıları kaldırmak için yardımcı olur. Bunların yanı sıra, tarayıcı önbellek (cache), tarayıcı geçmişi ve çerezleri temizler. Dilerseniz tarayıcıda kayıtlı olan tüm şifreleri ve kayıtlı form doldurma verilerini silebilirsiniz. Tarayıcı ana sayfasını çok kolay şekilde değiştirebilirsiniz.

toolbar-cleaner-tarayici-ana-sayfa-degistirme

Avast Browser Cleanup Tool, Windows bilgisayarda web tarayıcılarından uzantıları ve araç çubukları kaldırmak için başka mükemmel bir araçtır.

Toolbar Cleaner İndir

Toolbar Cleaner Tüm Windows sürümlerinde çalışmaktadır. Tüm testleri Windows 8.1 (64-bit) üzerinde gerçekleştirdik. Bilgisayarınız için faydalı olacağını düşündüğümüz programlardan biridir. Kullanmanızı tavsiye ederiz.

Toolbar Cleaner İndir
Tarayıcı Temizleme ve Araç Çubuğu Kaldırma Programı

Toolbar Cleaner: İstenmeyen Tarayıcı Araç Çubukları Kaldırma İçin Yorum Yap