Twitter Hesabı Tamamen Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Twitter hesabınızı tamamen kapatmak isteyebilirsiniz. Twitter hesabı kalıcı olarak silmek isteyenler için bu yazımız yardımcı olacaktır. Kolay ve resimli anlatım ile Twitter hesabı nasıl kapatılır ve silinir yazımızı okumaya devam edin.

Twitter Facebook’tan sonra en popüler sosyal ağlardan biridir. Artık Twitter hesabımı kullanmak istemiyorum ve tamamen silmek istiyorum diyorsanız işte size Twitter kalıcı silme rehberi!

twitter-hesabi-tamamen-silme-ve-kapatma-nasil-yapilir-

Twitter Hesabını Tamamen Silme

Twitter hesabı tamamen silmeden önce bazı bilgilendirmeler yapmak isteriz. Yazımızda yer alan bilgileri adım adım uygulamanızı tavsiye ederiz. Bunun yanı sıra, silme işlemi tamamlandıktan sonra artık aynı hesaba giriş yapamazsınız. Hesabınız kalıcı olarak silineceği için tekrar giriş yapmak isterseniz yeni bir hesap açmanız gerekecek. Facebook’ta olduğu gibi Twitter hesap silme işlemini tekrar geri almak için belli bir süre verilir. Bu süre geçtikten sonra artık hesabınızı geri almak mümkün olmayacaktır.

Twiiter hesabı silmeden önce;

Twitter hesabı devre dışı bırakmadan önce Twitter tarafından sunulan bu bilgileri gözden geçirmenizi tavsiye ederiz;

  • Kullanıcı verini yalnızca 30 gün için saklarız ve bu sürenin sonunda kalıcı olarak silinir. Hesabını devre dışı bıraktıktan sonra 30 gün içinde giriş yaparak hesabını tekrar etkinleştirebilirsin.
  • Kullanıcı adını veya Twitter adresini değiştirmek için hesabını devre dışı bırakmana gerek yok. Ayarlar sayfasından değiştirebilirsin. Tüm @yanıtlar ve takipçiler değişmeden kalacaktır.
  • Eğer bu hesabın kullanıcı adını veya e-posta adresini başka bir Twitter hesabında kullanmak istersen, hesabını devre dışı bırakmadan önce bu bilgileri değiştir. Kullanıcı verileri kalıcı olarak silinene dek bu bilgiler kullanılamayacaktır.
  • Hesabın birkaç dakika içinde Twitter’dan kaldırılmış olacak, ancak kimi içerikler devre dışı bırakma işleminden birkaç gün sonrasına kadar twitter.com üzerinde görünür olabilir.
  • Google gibi arama motorları tarafından oluşturulan içerik üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır.

Twitter hesabını silme veya kapatma anlatım

Twitter hesabını silmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Hesap resminiz üzerine tıklayın ve ardından Ayarlar seçeneğine tıklayın.

twitter-hesabi-tamamen-silme-ve-kapatma-nasil-yapilir

Ayarlar kısmının el altından “Hesabımı devre dışı bırak” seçeneğini göreceksiniz. (Buna tıklamadan önce dilerseniz hesabınıza ait arşiv dosyasını indirebilirsiniz. Arşivini iste düğmesine tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.)

twitter-hesabi-tamamen-silme-ve-kapatma-nasil-yapilir-1

Hesabımı devre dışı bırak seçeneğine tıkladıktan sonra bir elveda penceresi çıkacak. @…………… adlı kişiyi devre dışı bırak düğmesine tıklayarak hesabınızı kaldırabilirsiniz.

Bu pencere özellikle ilk maddede göreceğiniz gibi, 30 gün boyunca hesabınız silinmez. Bir ay içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız silme işlemi iptal olacaktır. 30 günden sonra artık hesabınız kalıcı olarak silinir.

twitter-hesabi-tamamen-silme-ve-kapatma-nasil-yapilir-2

Daha sonra silme işlemini başlatmak için şifreniz istenir. Şifrenizi girdikten sonra tamam düğmesine basın ve artık Twitter hesabını kalıcı olarak silme işlemini başlatmış olacaksınız.

Facebook Hesabı Tamamen Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Twitter Hesabı Tamamen Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap