Ücretsiz Online WebP’den PNG’ye Dönüştürme Siteleri

Sponsorlu Bağlantılar

WebP özellikle Android sistemi ile çıkış yapan, Google tarafından sunulan ancak az kullanılan bir görüntü formatıdır. WebP, web yöneticiler için en iyi biçimlerden biridir ancak yükleme süresi için endişe duyuluyor. Google’a göre, bir WebP görüntüsü PNG görüntüsüne göre % 25 daha küçük ve JPEG görüntüsüne göre %25-35 daha küçüktür.

PNG ve JPG dosya boyutunu azaltmak istediğimizde genellikle görüntü kalitesi düşmektedir. Genellikle VP8 video codec tarafından kullanılan aynı kodlamayı kullanır. Çünkü, WebP görüntülerin kalitesini kaybetmezsiniz. Böylece hem daha kaliteli hem de daha düşük dosya boyutu alırsınız.

Ama bir sorun var. WebP görüntü formatını çevrimdışı kullanmak istiyorsanız, diğer uygulamalar ve (Google Chrome ve Opera hariç) tarayıcılar bu formatı desteklemiyor. Bu nedenle, WebP formatındaki görüntüleri çevrimdışı olarak kullanmak için PNG, JPG gibi diğer normal görüntü biçimlerine dönüştürmeniz gerekir. Bizde bu yazımızda programsız WebP’den PNG’ye çevirmeyi anlatmak istedik. Ücretsiz ve online olarak kullanacağınız bu hizmet ile ilgili yardımcı bilgiler vermeye çalışacağız.

ucretsiz-online-webp-den-png-ye-donusturme-siteleri

Online WebP’den PNG’ye Dönüştürme Siteleri

1. Cloud Convert

Cloud Convert tek seferde farklı formatlara dönüştürme yapabileceğiniz en popüler bulut tabanlı format dönüştürücülerden biridir. WebP görüntü formatından PNG görüntü formatına dönüştürmek için aynı web sitesini kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için Cloud Convert sayfasını açın, dosyayı seçin, yolu kaydedin ve dosyayı dönüştürmek için “Start Conversion” düğmesine basın. Eğer kaydetmek için konum olarak herhangi bir bulut depolama seçerseniz dönüştürülen dosya otomatik olarak oraya kaydedilir.

2. Zamzar

Zamzar herhangi bir dosya formatından diğerine dönüştürme yapmak için kullanabileceğiniz ücretsiz başka bir web uygulamasıdır. Bu web sitesi WebP’den PNG’ye çevirme dahil herhangi bir formatta dosyaları dönüştürmek için kullanılabilir. Ancak en fazla 100 MB dosya boyutu sınırlaması vardır. WebP görüntüler zaten bu kadar büyük boyutta olmayacağı için herhangi bir sıkıntı olmayacaktır. Her neyse, bu sayfaya gidin ve adımları uygulayın.

3. Convertio

Convertio, WebP’den PNG’ye dönüştürmek için üçüncü müthiş bir web aracıdır. Bu aracı kullanmak oldukça kolaydır. Ancak, dosya sınırı resmi web sitesinde belirtilir. Sayfaya gidin ve çevirme işlemlerini hemen gerçekleştirin.

4. Image Online Convert

Image Online Convert, Cloud Convert ve Zamzar’a benzer bir dönüştürme hizmeti sunuyor. WebP’den PNG’ye dönüştürmek için bu aracı kullanabilirsiniz. Bu çevirme sitesi biraz karışık gelebilir ama kullanıma o kadar da zor değildir. Ayrıca dönüştürme kalitesini de ayarlama seçeneği içerir.

5. Coolutils

Coolutils web sitesinde de herhangi bir dosya formatından diğerine dönüştürme yapabilirsiniz. Aynı şekilde web sitesini ziyaret edin ve online olarak WebP’den PNG’ye dönüştürmeye başlayın.

WebP büyüyen bir görüntü biçimidir, bu konuda daha fazla bilgi edinmek gerekir. Ayrıca WebP’den JPG, BMP, gibi diğer popüler görüntü formatlarına dönüştürmek için bu araçları kullanabilirsiniz

Ücretsiz Online WebP’den PNG’ye Dönüştürme Siteleri İçin Yorum Yap