Ücretsiz Türkçe Disk Birleştirme Programları İndir

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda yapılan işlemler, çalıştırılan uygulama ve oyunlar zamanla disk parçalanmalarına neden olur. Bu parçalanmalar Windows sistemin düzensiz çalışmasına, sorunların oluşmasına, donmalara vs neden olabiliyor. Eğer bu parçalanmalar iyileştirilmezse bilgisayar performansını olumsuz yönde etkiler, özellikle dizüstü bilgisayarlarda aşırı ısınmaya neden olabiliyor.

Windows dahili Disk Birleştirici bilgisayarın performansını etkilemeden arka planda düşük öncelikli görev olarak çalışır. Windows’un performansını etkilemez, bilgisayar boştayken otomatik olarak çalıştırarak, birleştirilmiş sabit diski korumak için Görev Zamanlayıcı kullanır. Ancak Windows’un disk birleştirme aracı önemli ölçüde iyileştirmeler yapmıyor. Bu nedenle üçüncü parti uygulamalar kullanmak gerekir.

Ücretsiz ve Türkçe Disk Birleştirme Programları

Bu yazımızda ücretsiz ve Türkçe olarak kullanabileceğiniz en iyi iki disk birleştirme programını paylaşacağız. IObit Smart Defrag ve Defraggler disk birleştirme programlarını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Smart Defrag:

Smart Defrag, Windows bilgisayarınız için kullanımı kolay, ücretsiz ve Türkçe disk birleştirme programıdır. Piyasada en çok kullanılan ve beğenilen disk birleştirme programlarından biridir. Smart Defrag, özellikle ülkemizde en çok tercih edilen disk birleştirme programıdır. Bunun nedeni de tabi ki, hem ücretsiz hem de Türkçe dil desteğinin olmasıdır.

IObit Smart Defrag 5 maksimum sabit disk performansı için tasarlanmış ücretsiz bir disk birleştirme aracıdır. IObit son disk birleştirme motoru ve “Boot Time Disk Defrag” teknolojisine dayalı, “Smart Defrag” dünyanın önde gelen birleştirme yeteneği ile oluşturulmuştur. Herhangi bir tipik bir disk birleştiricisi gibi birleştirme sağlar ama aynı zamanda akıllı frekansı kullanarak dosyalarınızı kolaylaştırır, böylece en iyi performans için disk hızı ve bilgisayarı hızlandırmayı sağlar.

IObit Smart Defrag İndir
Ücretsiz Türkçe Disk Birleştirme Programı

 

Defraggler:

Defraggler, Piriform tarafından geliştirilen ücretsiz ve Türkçe disk birleştirme programıdır. Defraggler diğer programlara göre daha kullanışlı bir programdır. Defraggler, tüm sabit sürücüyü (hard disk) veya tek tek dosya ve klasörleri birleştirme için sürücüyü belirlemenizi sağlar. Diğer programlardan ayıran en büyük özelliği de budur. Bu kompakt ve taşınabilir bir Windows uygulaması, NTFS ve FAT32 dosya sistemlerini destekler.

Defraggler fazla uzatmadan, çok kısa zamanda disk birleştirme işlemini gerçekleştirir. Piriform tarafından sunulan programlar kullanışlı, kullanım kolaylığı sağlıyor. Defraggler kullanımı diğer programlara göre çok kolaydır. Herhangi bir yapılandırma, ayarlama yapmanıza gerek yoktur. Siz disk birleştirme düğmesine tıklayın, program gerekeni yapacaktır.

Defraggler İndir
Ücretsiz ve Türkçe Disk Birleştirme Programı

Ücretsiz Türkçe Disk Birleştirme Programları İndir İçin Yorum Yap