Up Aurora Browser İnceleme – Ücretsiz En Hızlı Web Tarayıcı

Sponsorlu Bağlantılar

Sitemizde bir çok web tarayıcısını bulabilirsiniz. Bunlar arasında pek çok hızlı web tarayıcısı vardır. Ancak bugün karşılaştığım ve gerçekten hayretler içinde kaldığım bir web tarayıcı ile ilgili konuşmak istiyorum. Up Aurora Browser çok düşük dosya boyutuna sahip olan daha az bellek kullanımı ve daha kısa süren önyükleme ile tarayıcılar arasından en hızlı olanıdır diyebiliriz.

up-aurora-browser-ucretsiz-guvenli-ve-cok-hizli-web-tarayici-ana-sayfa

Neden Google Chrome’dan daha hızlı?

Dünya genelinde internet kullanıcılara en hızlı web tarayıcı hangisidir diye sorsak eminiz Google Chrome cevabını alırız. Ardından Opera web tarayıcısı cevabını da alırız. Evet Chrome tarayıcısı her ne kadar çok hızlı olsa da, aşırı bellek kullanımı nedeniyle pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmemektedir. Ama Up Aurora Browser, Chrome tarayıcısının yarısı kadar bellek tüketimi yapmaktadır. Bu da Up Aurora Browser tarayıcısını daha cazip hale getirmektedir. Performans açısından yapılan testler ile ilgili görüntüleri aşağıda bulacaksınız.

Güvenli ve Çok Hızlı Up Aurora Browser Tarayıcısı

Up Aurora Browser çok küçük dosya boyutuna sahiptir. 2 MB’lık bir dosya boyutu ile kolayca bilgisayara indirebilirsiniz. Çok küçük dosya boyutunun yanı sıra çok hızlı bir şekilde bilgisayara yüklenir.

Up Aurora Browser
Ücretsiz Hızlı ve Güvenli Web Tarayıcı

Ne rahatsız edici yüklemeler, reklamlar ne de uzun süren bir yükleme ile karşılaştık.Bilgisayarımıza kurulum yapması ile açılması neredeyse 5 saniye sürdü. İlk karşılaştığımız Chroma tarayıcısında olan tüm yer imlerini otomatik olarak kendine yüklemesi.  Bunun yanı sıra ana arayüzünde Google aramanın altında Facebook, YouTube, Yahoo!, amazon, ebay, Twitter, espa ve Linkedin için hızlı erişim simgelerinin olması.

Up Aurora Browser diğer tarayıcılar ile karşılaştırılmasıup-aurora-browser-ucretsiz-guvenli-ve-cok-hizli-web-tarayici-performan-testi

Up Aurora Browser Harika Özellikleri

Hızlı açılması;

Up Aurora Browser tarayıcı düğmesine tıkladığınız an hemen açılır. Neredeyse 1 saniyenin altında bir sürede tarayıcı açılır.

Sekmeler arası hızı geçiş;

Sekmeler arası geçişler gerçekten mükemmel. Bir çok sekme açarak hız testi yapmak istedik sonuç gerçekten harika. Sanki sekme değişmiyormuş gibi bir görüntü oluşuyor.

Dahili video indirme;

Popüler video sitelerinden kolayca video indirme imkanı sunuyor. En popüler video sitesinden izlediğiniz videoları indirmek için tarayıcı araç çubuğunda, video URL’nin sağ kısmında indirme düğmesini göreceksiniz.

Fare jestlerini ayarlama;

Varsayılan olarak fare jestleri seçeneği aktiftir. Ayarlar kısmından Mouse Gesture kısmına geçerek buradan tarayıcı üzerinde fare jestleri yapılabilecek kontrolleri ve hareketleri seçebilirsiniz.

Yer imleri yöneticisi;

IE, Firefox ve Chrome tarayıcısından yer imleri içe veya dışa aktarabilir. Mevcut yer imlerini yönetmek için kolay bir arayüz sunuyor.

Temalar;

Up Aurora Browser varsayılan olarak çok basit ve sade bir tema ile karşımıza çıkıyor. Ana ekranda yer alan tema düğmesine tıklayarak istediğiniz tema rengi seçebilirsiniz.

up-aurora-browser-ucretsiz-guvenli-ve-cok-hizli-web-tarayici-tema

Dahili ekran görüntüsü alma;

Up Aurora Browser tarayıcı menü düğmesinin hemen yanında Screenshot (Ekran görüntüsü alma) düğmesi mevcuttur. Bu düğmeye tıkladığınız zaman ekran görüntüsü alma ekranı oluşacaktır. Tarayıcının tam ekranını, tarayıcıda açılan sadece web tarayıcısını ve bilgisayar ekranının tamamının ekran görüntüsü alabilmeyi sağlamaktadır. Dahili bir ekran görüntüsü alma ve bu kadar kullanışlı olması gerçekten harika!

up-aurora-browser-ucretsiz-guvenli-ve-cok-hizli-web-tarayici-ekran-goruntusu-alma

Hızlı tarayıcı önbelleği temizleme;

Up Aurora Browser Menu düğmesinden kolayca tek bir tıklama tarayıcı önbelleği ve verileri temizleyebilirsiniz.

Videoları pop-up pencerede izleme;

YouTube veya diğer video sitelerinde izlediğiniz videoların üzerine geldiğiniz zaman, pop-up this video seçeneğini göreceksiniz. Tıkladığınız zaman, tarayıcıdaki web sayfası kapanır ve bir pop-up pencerede videoları izlemeye devam edeceksiniz. Pop-up pencerede video izlemek güzel ama herhangi bir kontrol seçeneğinin olmaması biraz kötü olmuş.

Up Aurora Browser
Ücretsiz Hızlı ve Güvenli Web Tarayıcı

Detaylı Puanlama

 • Önyükleme hızı : %99
  99
 • Açılış hızı : %99
  99
 • Bellek kullanımı : %95
  95
 • Dahili özellikler : %90
  90
 • İnceleme Özeti
  Yaptığımız incelemelerde önyükleme ve ilk açılış hızı, sekmeler arası geçiş hızı gerçekten harika. Bellek kullanımı diğer tarayıcılara göre çok az olduğu için herhangi bir hız sorunu olmadan bir çok sekmede çalışma yapabilirsiniz. Hızlı bir web tarayıcı arıyorsanız kesinlikle Up Aurora Browser web tarayıcısını kullanmanızı tavsiye ederiz.
  96

Up Aurora Browser İnceleme – Ücretsiz En Hızlı Web Tarayıcı İçin Yorum Yap