Ventrilo

Sponsorlu Bağlantılar
4.0.0
Sponsorlu Bağlantılar

Windows PC İçin Ücretsiz Sesli Konuşma / Konferans Programı

Ventrilo, Windows sistemler için sesli konferans yapmayı sağlayan ücretsiz bir programdır. Birden fazla kişi ile sesli iletişim, kullanıcıya göre özel konuşma ortamı gibi faydalı araçlar sunan başarılı bir uygulamadır.

Özellikle ofis çalışanları ve müşterilerine ulaşmaya çalışan şirketler için güzel bir uygulamadır. Ventrilo genel özelliklerine kısaca bakalım: Dinamik şekilde oluşturulabilir bireysel kanallar. Sunucu girişleri ve kanalları korumak için şifreleme desteği içerir. Kanallar için bireysel yönetici şifreleri. Text-to-speech (TTS) sistemi mevcuttur. Yazıdan sese çevirme özelliği ile iletişimi daha etkin bir hale dönüştürür. IRC benzeri dahili sohbet ortamı sunar.

VoIP grup iletişimini arayanlar için iyi bir uygulamadır. Sesli konferans özelliği bir çok kullanıcı için daha caziptir. Yazmak yerine kolayca sesli iletişim sağlayın.

Ventrilo kullanımı ile ilgili sorun yaşayacak kullanıcılar olabilir. Ventrilo he istemci hem de sunucu programları barındırmaktadır. Konuşmak istediğiniz kişilerden birinde sunucu olması yeterli olacaktır. Eğer sunucu olmazsa iletişim sağlamanız mümkün olmayacaktır. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan sunucu dosyasını indirin.

Ventrilo Sunucu İndir: Windows, Linux ve Mac OS X

Ventrilo istemci programını açarak kullanıcı adı girin, sunucuyu ve bağlayıcıyı seçtikten sonra iletişime başlayabilirsiniz. Tekrar hatırlatmak isteriz ki, sunucu yüklemesi yapmadan ve sunucu oluşturmadan iletişim yapmanız mümkün değildir. Eğer arkadaş ortamında sohbet etmek istiyorsanız herhangi bir arkadaşınızın bilgisayarında sunucu oluşturun ve o sunucuya bağlantı sağlayın.

Sesli konuşma programı arayanlar Ventrilo programını deneyebilir. Bilgisayardan arkadaşlarınızla sohbet etmek için iyi bir seçim olabilir.

Ventrilo” İçin Bir Cevap

Ventrilo İçin Yorum Yap