Video Yönünü Değiştirme Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry akıllı telefonların çıkması ile kaliteli çekimi ile önemli anları kaydetmekten vazgeçemez olduk. Akıllı telefonlar ile yaptığımız video kayıtları bilgisayara veya TV’ye attığımız zaman yan veya dik şekilde çekilmiş olabiliyor. Bu videoları kafamızı eğerek izlemek yerine bilgisayarda video yönünü değiştirmek ile ilgili bu yazımızı hazırlamak istedik.

Windows PC’de Video Yönü Değiştirme

Video yönünü değiştirmek için yardımcı olan bir çok uygulama mevcuttur. Ancak çoğu uygulama büyük dosya boyutuna sahip olması veya bilgisayarı yavaşlatmasından dolayı videoyu çevirmek için Freemake Video Converter programını kullandık. Program bilgisayarınızda yüklü değilse aşağıdaki bağlantıdan hemen indirebilirsiniz.

Kurulum sırasında bazı araçlar yüklemek isteyecektir. Özel kurulum (gelişmiş) seçeneğini seçin ve önerilen yüklemelerin işaretlerini kaldırın. Programı Windows bilgisayara kurduktan sonra artık videoları çevirmenin nasıl yapıldığını öğrenebiliriz.

Programın her ne kadar Türkçe dil desteği olmasa da kolay bir kullanım sunmaktadır. Freemake Video Converter programını açıktan sonra “+video” düğmesine basın. Çevirmek istediğiniz videoyu seçin ve düzenleme yapmak için sağ taraftaki düzenleme düğmesine tıklayın.

freemake-video-converter-video-yonunu-degistirme

Düzenleme alanı ve seçeneklerini göreceksiniz. Videoyu oynatın ve açık bir şekilde gözüken Rotate yeşil düğmesine basarak video yönünü istediğiniz şekilde çevirebilirsiniz. Saat yönünde 90 derecelik çevirmeler ile videonun her yönünü ayarlayabilirsiniz. Video yönünü uygun şekilde dönüştürdükten sonra OK düğmesine basın.

freemake-video-converter-video-yonunu-degistirme-1

Video yönünü değiştirdikten sonra, video kaydedebilirsiniz. Videoyu istediğiniz cihaza ve formata uygun şekilde seçin ve kaydedin. Convert düğmesine basın ve videonun kaydedilmesini bekleyin.

freemake-video-converter-video-yonunu-degistirme-2

Video Yönünü Değiştirme Nasıl Yapılır?” İçin Bir Cevap

Video Yönünü Değiştirme Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap