VirusTotal Ücretsiz Online Virüs ve Zararlı Yazılım Tarama Sitesi

Sponsorlu Bağlantılar

İnternet ortamı her geçen zaman daha çok tehlikeli oluyor. Belli başlı virüs, solucan ve zararlı yazılımlar vardır. Ama artık her geçen gün yeni bir tehlike daha ortaya çıkıyor. Bu tehlikeleri takip etmek pek de mümkün değildir. Buna en iyi çözüm olarak kaliteli ve gelişmiş antivirüs programlar kullanmak diyebiliriz. Ama popüler antivirüs programları bile bazı zararlı yazılımları gözden kaçırabiliyor. Peki ne yapmalı?

Bilgisayarınızı tüm tehlikelere karşı korumak için antivirüs programları kullanmak gerekir. Bunun yanı sıra, web güvenliği sağlayan ekstra yazılımlar takviye etmek gerekir. Bunlara ek olarak en kolay çözümlerden biri de, bilgisayara yükleyeceğimiz dosyaları ve internet siteleri virüs taramasından geçirmek. Eğer ücretli antivirüs programları satın almaya gücünüz yetmiyorsa ve ücretsiz antivirüs programlar kullanabilirsiniz.

Herhangi bir program yüklemeden virüs ve zararlı yazılım taraması yapmak istiyorsanız VirusTotal online hizmeti kullanmanızı tavsiye ederim.

VirusTotal Online Virüs ve Zararlı Yazılım Tarama Sitesi

virustotal-ucretsiz-online-virus-ve-zararli-yazilim-tarama-sitesi-

VirusTotal zararlı yazılım taraması yapan ücretsiz en iyi online hizmettir diyebilirim. Güvenliğinde şüphe ettiğiniz web sitelerin URL’sini yazarak tarama yapabilirsiniz. İndirmek istediğiniz dosyaları URL adresleri ile taramasını yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda mevcut olan bir dosya için zararlı yazılım ve virüs taraması yapabilirsiniz.

virustotal-ucretsiz-online-virus-ve-zararli-yazilim-tarama-sitesi

Sadece bu kadarla kalmıyor. Arama kısmına hash, URL, domain (alan adı – web site adı), IP adres bilgilerini girerek tarama yapabilirsiniz. Tarama süresi site bağlantı hızları, yüklenen dosyanın büyüklüğüne bağlı olarak değişebilir. Tarama tamamlandıktan sonra sonuçlar gösterilecektir.

Yapacağınız taramalar daha önceden taranmışsa, URL daha önceden incelenmişti penceresini göreceksiniz. Son incelemeleri görüntüle seçeneğine tıklayarak önceden yapılmış sonuçlara hemen göz atabilirsiniz. Tekrar incele düğmesine tıklayarak, yeniden inceleme başlatabilirsiniz.

virustotal-ucretsiz-online-virus-ve-zararli-yazilim-tarama-sitesi-1

Yaptığınız tarama sonuçları ile ilgili ek bilgiler, yorumlar ve oylamaları görebilirsiniz.Yorum yazmak, oylamalara katılmak için sizde bir üye girişi yapabilirsiniz. Üye girişi tarama yapmak için bir zorunluluk değildir. Sizde bilgilerinizi başkalarına aktarmak ve diğer kullanıcılar ile iletişim halinde olmak istiyorsanız üye olun. Bunun dışında illa üye olmanız gerekir diye bir şey yok.

Ayrıca istatistikler kısmında son 7 günde yapılan dosya tarama istatistiklerine göz atabilirsiniz.

Sonuç olarak hem dosya taraması hem web taraması yapmak için harika bir hizmettir. Bilgisayarınızın güvenliği için bu hizmetten faydalanmanızı tavsiye ederiz.

VirusTotal online virüs, solucan ve zararlı yazılım tarama sitesi

VirusTotal Ücretsiz Online Virüs ve Zararlı Yazılım Tarama Sitesi İçin Yorum Yap