VLC Media Player Kullanarak Video Dönüştürme Yapma

Sponsorlu Bağlantılar

VLC media player en iyi video oynatıcılardan birisi. VLC basit kullanıcı arayüzü, pek çok özellikler, hemen hemen tüm video formatlarını destekleyen ve yüksek performanslı en iyi video oynatıcı diyebiliriz.

Windows kullanıcıların çoğu, VLC programının sadece video izlemek için olduğunu sanıyor. VLC kullanımı ve sunduğu tüm gelişmiş özelliklerin farkında değiller.

Sadece video dosyalarını izlemek için VLC player kullananlar için, bir biçimden diğerine video dosyalarını dönüştürebilirsiniz. Masaüstü yakalama veya TV yakalama ve ayrıca online video izlemek için VLC kullanabilirsiniz.

Küçük bir video dosyası veya hızlı bir şekilde MP3, video dosyasını dönüştürmek için ek bir yazılım yüklemek istemiyorsanız, VLC son sürümlerinde bulunan dönüştürücü aracını kullanabilirsiniz.

VLC media player kullanarak video dosyasını dönüştürmek için aşağıda verilen talimatları izleyin:

1. Adım: VLC media player programını paylaşın.

2. Adım: Ortam menüsünü tıklayın ve dönüştürme iletişim kutusunu açmak için Dönüştür / Kaydet seçeneğini tıklayın. Alternatif olarak, VLC çalışırken, ortam iletişim kutusunu başlatmak için Ctrl + R kısayolu kullanabilirsiniz.

vlc media player donustur

 

3. Adım: Burada, Dosya sekmesi altında, dönüştürmek istediğiniz video dosyasını göz atmak için Ekle düğmesini tıklayın.Video dosyasına göz atın ve seçin ve ardından düğmesini tıklayın.

vlc media player video ekle

 

4. Adım: Sonra, seçili videoya bir altyazı dosyası eklemek istiyorsanız, Alt yazı dosyalarını da ekle başlıklı seçeneğini işaretleyin. Eğer alt yazı eklemek istemiyorsanız, bu adımı atlayabilirsiniz.

5. Adım: Video dosyasının başlangıç ​​saatini değiştirmek için, seçenekleri görmek için Daha fazla seçenek göster seçeneğini işaretleyin.

6. Adım: Son olarak, dönüştürülen videonun kaydedileceği hedef klasörü ve video dosyasının yeni biçimini seçin Kaydet düğmesini tıklayın.

Video codec, ses codec, bit hızı, çözünürlük ve kare hızı seçmek için bir dosya için Ayarlar simgesini tıklayın. Ve özel ayarlar ile yeni bir profil oluşturmak istiyorsanız, tüm seçenekleri görmek için oluşturmak istediğiniz yeni profil tuşuna tıklayın.

7. Adım: Son olarak, video dosyası dönüştürmeyi başlatmak için Başlat düğmesine tıklayın. Video dosyası, seçilen biçimi ve PC donanım boyutuna bağlı olarak işlemi tamamlamak biraz zaman alabilir.

VLC Media Player Kullanarak Video Dönüştürme Yapma” İçin 3 Cevap

  1. Teşekkürler hayli yararlı olmuş. Ben bir süre vlc media playeri kullandım,tabi araştırma heveskarlığının azlığı ve de alternatif programlardan dolayı bu özelliğinden haberim yoktu ancak bugün ihtiyaç duydum ve de işe yaradı.

VLC Media Player Kullanarak Video Dönüştürme Yapma İçin Yorum Yap