VMware Player

Sponsorlu Bağlantılar
12.5.6
Sponsorlu Bağlantılar

Ücretsiz Sanal Disk / Sanal Makine Oluşturma Programı

5/5, Toplam: 1 kişi

VMware Player Windows sistem içinde çalıştırılabilir bir sanal makine yüklemek, işletim sistemleri test etmek ve sisteme zarar vermeden program yüklemek için yardımcı olan ücretsiz bir sanal disk oluşturma programıdır. Bir CD / DVD veya ISO imaj dosyası ve bir sanal makine oluşturma sürecinde size rehberlik edecek bir adım-adım sihirbaz ile işletim sistemi yükleyebilirsiniz.

VMware Workstation Player, farklı işletim sistemleri (örneğin, Linux ya da Windows) veya sanal cihazları test etmek için idealdir. Her makine sanal sabit diskler, ağ adaptörleri, USB denetleyicileri ve diğer donanım özellikleri ile yapılandırılabilir.

Windows için VMware Workstation Player kullanarak html, pdf, epub, mobi formatları destekler. VMware Workstation Player aynı bilgisayarda bir veya birden fazla işletim sistemi çalışan bir aerodinamik masaüstü sanallaştırma uygulamasıdır. VMware Workstation Player basit bir kullanıcı arayüzü, eşsiz işletim sistemi desteği ve taşınabilirlik sağlar.

VMware Workstation Player ticari olmayan sadece kişisel kullanımlar için ücretsizdir. Sanal disk oluşturma programı Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP sistemleri ile uyumludur.

Sanal Makine Nedir?

Yazılımla tanımlanmış bir bilgisayar diyebiliriz. Bilgisayar içinde bilgisayar olarak düşünebiliriz. VMware Workstation Player yazılımı ile mevcut Windows sistemi içerisinde sanal bir sistem oluşturarak sisteme zarar vermeden programları, oyunları vs deneyebilir veya işletim sistemlerini test edebilirsiniz.

Sanal makine ile bilgisayar arasında dosyaları kopyalama ve yapıştırma desteği içerir. Sürükle bırak desteği ile sanal makine ile bilgisayar arasında kolayca dosya aktarma yapabilirsiniz.

VMware Workstation Player’da Sanal Makine Oluşturma

Sanal makineleri oluşturmak için New Virtual Machine sihirbazını kullanın. New Virtual Machine (Yeni Sanal Makine) sihirbazı, yeni bir sanal makine kurma, aksamları ve parametreleri ayarlamaya yardımcı olmak için adımlar boyunca size kılavuzluk eder.

New Virtual Machine sihirbazını başlatmak için, Player > File > New Virtual Machine seçin veya karşılama sayfasında Create a New Virtual Machine seçeneğine tıklayın.

VMware Player İçin Yorum Yap