Vocal Reducer

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Ücretsiz Müzikten Ses Silme Programı

Vocal Reducer, şarkılardan vokal azaltarak karaoke parçalar oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir programdır. İnternet ortamında bu amaçla yapılan bir çok program bulabilirsiniz ancak vokale ait sesleri kaldırma noktasında pekte başarılı olamıyorlar. Bu amaç için yapılan en iyi uygulamalardan biri de Vocal Reducer yazılımıdır.

Program basit arayüze sahiptir ve bir çok ayarlar bulunmaktadır. Programı başlattıktan sonra ilk yapmanız gereken ses dosyasını seçmek. File-dosya menüsüne ve ardından Loda-yükle seçeneklerine tıklayın. Dosyayı yükledikten sonra, ana arayüzde sol ve sağ kanal frekans dalgalarını göreceksiniz. Oynatma bölümünden ses dosyasını çalma, durdurma, ileri-geri alama gibi işlemler yapabilirsiniz.

Vokal kaldırma çok kolaydır. Şarkı seçiminden sonra, menü çubuğundaki Vokal Reducer üzerine tıkladıktan sonra vocal reduce/ removal-vokal azaltma/kaldırma seçeneğini göreceksiniz. Konsol kutusu üçlü ayar (Ses azalması, Kazanç ve Kesim Frekansı) içerir. Tatmin edici sonuçlar elde etmek için 450 Kesim Frekansı kullanılır. Çok yüksek Kesim Frekansı hareketli bazı seslerin bozulmasına neden olacak gibidir. Bu nedenle çok yüksek kesim frekansı tavsiye edilmez. Ayarlarınızı yaptıktan sonra, vokal kaldırmak için OK-Tamam düğmesine tıklayın.

Vocal Reducer kusursuz değildir. Tüm şarkılar üzerinde işe yaramayabilir olsa da, düzgün yapılandırma durumunda işe yarar.

Vocal Reducer İçin Yorum Yap