Waterfox

Sponsorlu Bağlantılar
53.0.3
Sponsorlu Bağlantılar

Windows İçin Firefox'a Dayalı 64-Bit Tarayıcı

4/5, Toplam: 1 kişi

Waterfox, hız ve performans için optimize edilmiş ve Intel derleyici ile kurulu Firefox platformunun 64-bit çeşididir. Windows 64-bit sistemler için en hızlı web tarayıcı arayanlar için iyi bir seçim olacaktır. Waterfox herhangi bir ek özellik veya bling katmıyor, aslında, otomatik olarak tüm mevcut eklentileri ve ayarları alır.

Waterfox Mozilla platformuna dayalı yüksek performanslı bir tarayıcıdır. 64-Bit sistemler için özel olarak yapılmıştır. Waterfox tüm Firefox eklentileri ile çalışacaktır ancak sadece 64-bit eklentileri destekler, şuanda Adobe Flash Player, Oracle Java ve Microsoft Silverlight içerir.

Waterfox hikayesine kısaca bakacak olursak; 16 yaşındaki bir öğrenci olan Alex Kontos tarafından 2011 yılında başlanmış ve Mozilla yardımı ile ücretsiz ve açık kaynak platformuna dayalı Waterfox 64-Bit tarayıcısı yapılmıştır.

Tarayıcı Chrome gibi sistemi yormadan ve sistem kaynaklarını koruyarak etkili özelleştirme seçenekleri ve güvenlik özellikleri sunan Firefox tarayıcısının tüm avantajları ile birlikte gelmektedir. Sekmeli arayüzü ile aynı anda birden fazla sekme açma imkanı sağlar.

Her tarayıcıda olan standart yer imleri ve indirme yöneticisi içermektedir. Bu tarayıcının en etkili özelliği ise açılır pencere engelleyicisi vardır ve ayrıca tarayıcı, bildirilen zararlı sitelere erişimi kısıtlayarak virüs ve casus yazılımlara karşı koruma sağlamaktadır.

Sonuç olarak, Waterfox tarayıcısı Chrome için iyi bir alternatif, Firefox’dan şikayetçi olanlar için yenilikçi bir tarayıcıdır. Gizlilik ve güvenlik açısından size yardımcı olacaktır.

Waterfox Türkçe Yama İndir
Waterfox Türkçe Dil Dosyası - Türkçe Dil Desteği

Waterfox Hakkında Yazılar

Waterfox İçin Yorum Yap