Win 8/7 Gizle Dosya/Klasör Nasıl Gösterilir ve Nasıl Gizlenir

Sponsorlu Bağlantılar

Gizli dosya nasıl gösterilir? Gizli dosyaları nasıl saklayabiliriz? Kullanıcıların çoğu bu sıkıntıyı yaşamaktadır. Sizlere bir gizli dosyanın/klasörün nasıl gösterileceğini ve nasıl gizleneceğini bir kaç adımda anlatacağım. Resimli anlatım ile işlemleriniz daha hızlı olacaktır. Yapacağınız işlemler Windows 8 ve Windows 7 işletim sistemine sahip bilgisayarlar içindir.

Bir dosya nasıl gizlenmesi hakkında bilgi almak isteyenler buraya tıklayarak ilgili makaleye gidebilirler.

Gizli Dosyaları Gösterme ve Gizleme Adımları:

1.Adım: Başlangıç olarak Denetim Masasını açınız. Windows 8 işletim sistemli bilgisayar kullananlar kalvyeden Windows tuşuna (Fn tuşu ile Alt tuşları arasında) basılı turarak X tuşuna basınız. Gelen pencereden Denetim Masasını bulup tıklayın. Windows 7 işletim sistemli bilgisayar kullananlar ise Başlat menüsünden Denetim Masasına tıklasınlar. Denetim Masası açıldıktan sonra “Görünüm ve Kişiselleştirme” seçeneğine tıklayın.

gizle-dosya-klasor-nasil-gosterilir-ve-nasil-gizlenir

 

2.Adım: Sonra “Klasör Seçenekleri” seçeneğine tıklayın.

gizle-dosya-klasor-nasil-gosterilir-ve-nasil-gizlenir-

 

3.Adım: Gelen pencerede üst menüdeki “Görünüm” menüsüne tıklayın. Ardından eğer gizli dosyaları göstermek istiyorsanız ise “Gizli dosya, kalsör ve sürücüleri göster” seçeneğini işaretleyiniz. Fakat gizli dosyaları göstermek istemiyorsanız ise “Gizli dosya, klasör ve sürücüleri gösterme” seçeneğini işaretleyiniz. İşaretleme işlemi bittikten sonra Uygula butonuna sonrada Tamam butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayınız.

gizle-dosya-klasor-nasil-gosterilir-ve-nasil-gizlenirr

Win 8/7 Gizle Dosya/Klasör Nasıl Gösterilir ve Nasıl Gizlenir İçin Yorum Yap