Windows 10 Bilgisayarda 360 Derece Video İzleyin

Sponsorlu Bağlantılar

Bu gün gelişmiş araçlar ve teknoloji sayesinde 360 derece videolar kaydetmek oldukça kolaydır. Akıllı telefonlarda 360 derecelik video çekimi için kullanılabilir uygulamalar ve kameralar vardır ama 360 derece video kaydetmek için özel bir 360 kamera kullanmak en iyisidir.

Video paylaşım sitelerinde birbirinden güzel inanılmaz 360 derecelik videoları bulabilirsiniz.

360 derecelik videoları kaydedebilir ve Windows 10 bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Windows 10, Windows 8 veya Windows 7 PC üzerinde 360 derecelik bir video izlemek nasıl olur merak edebiliriz.

Windows 10 sistemlerde 360 derece videoları izlemek için mevcut bir uygulama yoktur. Bu nedenle üçüncü parti uygulamalardan faydalanmak gerekir.

GOM Player kullanarak 360 derece video oynatma

Neyse ki, GOM Player yeni sürümü 360 video desteği ile birlikte geliyor. 360 derece VR videoyu destekleyen ilk masaüstü medya oynatıcılardan biridir.

GOM Player İndir
Windows İçin Ücretsiz Medya Oynatıcı

windows-10-bilgisayarda-360-derece-video-oynatma

GOM Player ile 360 derecelik videoyu üste, alta, sola veya sağa sadece fareyi hareket ettirerek veya özel klavye kısayollarını kullanarak izleyebilirsiniz.

GOM player video oynatıcıda izlemek için 360 derecelik bir video yok mu? Problem değil. YouTube üzerinde 360 derecelik videolar bulabilir ve video üzerine sağ tıklayarak GOM Player aracılığıyla izleyebilirsiniz.

GOM Player’da 360 video oynatma

GOM Player 360 derecelik video izlemek için, GOM Player arayüzünde herhangi bir alana sağ tıklayın, Videoyu 360 derece oynat seçeneğine gelin ve sonra listeden Videoyu 360 derece oynat seçeneğine tıkladıktan sonra açılır pencereden YouTube 360 derecelik videoları göreceksiniz.

windows-10-bilgisayarda-360-derece-video-izleyin

İzlemeye başlamak için mevcut 360 derecelik videolardan birini tıklayın.

windows-10-bilgisayarda-360-derece-video-izleyin-1

GOM Player’da 360 derece video izlerken, görüntüleme açısını değiştirmek için W, A, S, D tuşlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca, “+” ve “-” tuşları ile yakınlaştırma veya uzaklaştırma yapabilirsiniz. “V” tuşu ile videonun sağ, sol, arka ve ön taraftan görüntülenmesini seçebilirsiniz.

windows-10-bilgisayarda-360-derece-video-izleyin-2

Aynı şekilde, 360 derecelik bir video izlerken, video gösterilirken ekran alanında herhangi bir yere fareyi tıklayın ve sonra açısını değiştirmek için fareyi ekranın sağ, sol, üst veya alt tarafına doğru hareket ettirebilirsiniz.

GOM Player, 360 derece video izlemeyi desteklemenin yanı sıra, geniş yelpazede video formatlarını destekler. Diğer popüler medya oynatıcılarda olmayan bir çok özellik vardır.

GOM Player İndir
Windows İçin Ücretsiz Medya Oynatıcı

Windows 10 Bilgisayarda 360 Derece Video İzleyin İçin Yorum Yap