Windows 10 Bilgisayardan WhatsApp Masaüstü Kaldırma

Sponsorlu Bağlantılar

Popüler WhatsApp uygulamasının masaüstü sürümü, Windows işletim sistemi için nihayet kullanılabilir. Bilgisayar üzerinde WhatsApp kullanmak heyecanlandırıyor.

Masaüstü uygulaması web sürümü aksine büyük bir deneyim sunarken, WhatsApp masaüstü uygulamasında mesajları göndermek ve almak için internete bağlı olmanız gerekmektedir.

Başka bir deyişle, akıllı telefon internete bağlı olduğu sürece gönderilen mesajları bilgisayardan alabilirsiniz. Kısacası, PC’nizden bir mesaj göndermek için, siz de internete akıllı telefonunuzu bağlamanız gerekir.

WhatsApp masaüstü uygulaması, WhatsApp Web’in optimize edilmiş bir sürümüdür. WhatsApp masaüstü yüklemiş olan pek çok kullanıcı aktif bir internet bağlantısı olmadan kullanılamaz olduğunu fark ettikten sonra uygulamayı kaldırmak isteyebilir.

Ayrıca WhatsApp masaüstü uygulamasının çok yararlı olmadığını düşünüyorsanız, aşağıda verilen iki yöntemden istediğiniz birini uygulayarak WhatsApp masaüstü uygulamasını kaldırabilirsiniz.

Ayarlar kullanarak WhatsApp masaüstü uygulamasını kaldırma

1.Adım: Başlat menüsüne ve ardından Ayarlar’a ya da aynı anda Windows logo + I tuşlarına baasarak Ayarlar’ı açın.

2.Adım: Ayarlar uygulaması başlatıldıktan sonra, Sistem simgesini tıklayın.

3.Adım: Windows 10 sistemde yüklü tüm uygulamaları görmek için Uygulamalar ve özellikleri tıklayın.

4.Adım: Uygulamalar arasında WhatsApp’ı bulun ve üzerine tıklayın. Kaldır düğmesini tıklayın ve Windows 10 bilgisayardan WhatsApp uygulamasını kaldırmak için onay iletişim kutusunu görünce tekrar Kaldır düğmesini tıklayın.

windows-10-bilgisayardan-whatsapp-masaustu-kaldirma

Denetim Masası’nı kullanarak WhatsApp’ı kaldırın

1. Adım: Başlat menüsünden veya görev çubuğunda arama kutusuna Denetim Masası’nı yazarak Denetim Masası‘nı açın. (Ya da Başlat Menüsüne sağ tıklayarak Denetim Masası’ını açın.)

2. Adım: Denetim Masası başlatıldıktan sonra, Programlar altında Program kaldır seçeneğine tıklayın. (Eğer görüntüleme ölçütünüz başka ise, Görüntüleme ölçütü seçeneğini Kategori olarak seçin.)

3. Adım: Burada, WhatsApp’ı bulun, üzerine sağ tıklayın ve sonra Windows 10 PC’den WhatsApp kaldırmak için Kaldır seçeneğini tıklayın.

windows-10-bilgisayardan-whatsapp-masaustu-kaldirma-1

Windows 10 Bilgisayardan WhatsApp Masaüstü Kaldırma İçin Yorum Yap