Windows 10’da Program Kaldırma Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

İstenmeyen programları kaldırmak, Windows işletim sistemini hızlandırmak ve disk alanı boşaltmak için en iyi yollardan biridir. Windows 10’a yükseltmeden önce uzun bir süre Windows Vista, Windows 7 veya Windows 8 kullanılan bilgisayar kullanıcıları, Windows 10’da program nasıl kaldırılır diye sıkıntı yaşayabilir.

Windows 10’da program kaldırmak için 2 yöntem göstereceğiz. İlk yöntem, Ayarlar uygulaması ile geleneksel programları kaldırmak. İkinci yöntemde, Denetim Masası aracılığıyla programları kaldırmayı göreceksiniz.

1.Yöntem: Ayarlar aracılığıyla uygulama ve program kaldırma

Yeni Ayarlar seçeneği sadece Windows Mağaza uygulamaları kaldırmak değil, aynı zamanda geleneksel masaüstü programları kaldırmayı da sağlar. İşte Ayarlar aracılığıyla programı kaldırmak.

1. Adım: Başlat menüsünü açın ve ardından Ayarlar uygulamasını açmak için “Ayarlar” simgesine tıklayın. Alternatif olarak, Windows logosu ve I kısayol tuşuna (Windows logosu + I) basarak Ayarlar daha çabuk başlatabilirsiniz.

windows-10-da-program-kaldirma-nasil-yapilir

2. Adım: Çıkan ekranda “Sistem” etiketli ilk simgeye tıklayın.

windows-10-da-program-kaldirma-nasil-yapilir-1

3.Adım: “Uygulamalar ve özellikler” seçeneğine tıklayarak yüklü olan tüm mağaza uygulamaların yanı sıra klasik masaüstü programları görüntüleyin.

windows-10-da-program-kaldirma-nasil-yapilir-2

4.Adım: Kaldır düğmesini görmek için kaldırmak istediğiniz bir uygulama üzerine tıklayın.

windows-10-da-program-kaldirma-nasil-yapilir-3

5.Adım: Kaldır düğmesine tıkladıktan sonra, programı kaldırmak için onayınızı isteyecek iletişi kutusu çıkacak. Kaldır düğmesine tekrar tıklayarak programı kaldırabilirsiniz.

windows-10-da-program-kaldirma-nasil-yapilir-4

Windows 10’da Program Kaldırma Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap