Windows 10’da Yerel Hesaplar İçin Zaman Ayarlaması Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft hesabına bağlı Windows 10 Ebeveyn denetimleri değişti. Yeni işletim sistemindeki epeyce özellikler Microsoft hesabıyla bağlıdır. Bilgisayarınızda yerel hesabı kullanabilirsiniz ama bunu yaparak ebeveyn denetimlerini kaybedersiniz. Ebeveyn denetimlerini kullanmak istiyorsanız, ana yönetici hesabına Microsoft hesabınızı bağlamak ve daha sonra çocuk hesaplarını eklemeniz gerekir. Bunun yerine yerel bir hesap kullanmak istiyorsanız, kısıtlamalı zaman ayarlaması biraz zor olabilir. Eklemek için komut satırını kullanabilirsiniz. İşte Windows 10 yerel hesaplar için günlük zaman kısıtlamaları kurmak nasıl yapılır bunu anlatmaya çalışacağız.

Windows 10’da Yerel Hesaplar İçin Zaman Ayarlaması

Komut istemini yönetici olarak açmanız gerekir. Bunu yapmak için Windows 10 Komut İstemi Açma ve Yönetici Olarak Çalıştırma Kısayolları blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Komut İstemine aşağıdaki kodu yazın ve Enter’a basın.

net user (Kullanıcı Adı) /times:M-F,9pm-11pm;Sa-Su,5pm-6pm

windows-10-da-yerel-hesaplar-icin-zaman-siniri-ayarlamasi-nasil-yapilir-

Kısıtlama eklemek istediğiniz kullanıcının adını taşıyan ‘kullanıcı adı’ kısmını değiştirin. M-F günü ve kullanıcı takip süresini temsil etmektedir. Haftanın farklı günlerinde farklı zaman dilimlerini ayarlayabilirsiniz.

Belirttiğiniz kullanıcı o zaman dışında oturum açması mümkün olmayacak.

Yaptıklarımı geri almak istiyorum ve belirteceğim kullanıcı için zaman sınırlamasını kaldırmak istiyorum diyorsanız, Komut İstemine aşağıdaki kodu yazın ve Enter’a basın.

net user (Kullanıcı Adı) /times:all

Microsoft, Microsoft hesabına ebeveyn denetimleri gibi temel şeyleri bağlamak gerektiğini söylemektedir.

Windows 10’da Yerel Hesaplar İçin Zaman Ayarlaması Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap