Windows 10 Ekranda Çıkan Ses Çubuğunu Gizleme Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 bilgisayarda ses seviyesini artırmak veya azaltmak, yada hoparlörün sesini kapatmak / açmak istediğiniz zaman ekranın sol üst kısmında minimum beş saniye ekran kalan ses çubuğunu görürsünüz. Uygulama, oyun vs ekran ne olursa olsun, ses çubuğu her şeyin üstünde görünür. İşte o ses seviye çubuğu devre dışı bırakılamaz, yeniden konumlandırılamaz ve tüm etkin pencerelerin arkasına gösterilemez. Bu durumdan rahatsız olanlar için pek bir seçenek yoktur.

Volume Step Adjuster kullanılarak daha az rahatsız edici olmasını ayarlamak için bir kaç seçenek vardır. Bu ses seviyesini ayarlamayı sağlayan ücretsiz bir Windows uygulamasıdır ve aynı zamanda ses seviyesini değiştirdiğiniz zaman ekrandaki görüntüyü gizler.

Volume Step Adjuster İndir
Ses Seviyesi Artırma ve Azaltma Programı

windows-10-ekranda-cikan-ses-cubugunu-gizleme-nasil-yapilir

Volume Step Adjuster yükleyin ve çalıştırın, ses seviyesini artırmak veya azaltmak istediğiniz zaman ses seviye çubuğu ekran üzerinde artık görünmeyecektir. Uygulama arka planda çalışır. Uygulamayı devre dışı bırakmak ve ses değişikliğini ekrana geri almak istiyorsanız Görev Yöneticisi’ni açarak uygulamayı kapatın.

Volume Step Adjuster İndir

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Windows 10 Ekranda Çıkan Ses Çubuğunu Gizleme Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap