Windows 10 Fotoğraflar Uygulaması İle Videodan Hareketli Fotoğraf Alma

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft, Fotoğraflar uygulamasına güncelleme ile epeyce özellik ekledi. En dikkat çekici özelliklerinden Windows telefondan alınmış fotoğrafları düzenlemek ve bir videodan fotoğraf kaydetmenizi sağlayan yeni özellik mevcuttur. Fotoğraflar uygulaması bir film karesini gözden geçirmek ve fotoğrafları almak için imkan sağlar. Fotoğrafın kalitesi filmin kalitesi kadar iyidir. Fotoğraflar JPEG formatında kaydedilir ancak canlı fotoğraflar vardır.

Windows 10 bilgisayarda fotoğraflar uygulaması ile videodan fotoğraf almak ve hareketli fotoğraflar kaydetmek için yazımızı okumaya devam edin.

Fotoğraflar uygulamasında bir video açmak için, video dosyasını sağ tıklayın ve bağlam menü seçeneğinden Birlikte Aç seçeneğinden Fotoğraflar uygulamasını seçin. Video oynamaya başladığında, videonun oynatıldığı alana sağ tıklayın ve ‘Videodan fotoğraflar kaydedin‘ seçeneğine tıklayın. Uygulama fotoğraf çekimi moduna girer iken birkaç saniye bekleyin.

windows-10-fotograflar-uygulamasi-ile-videodan-fotograf-alma-

Video oynatıcı aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi değişecektir. Bir sonraki veya bir önceki kareye geçmek için oklara tıklayın veya zaman çizelgesinde istediğiniz süre üzerine fare ile tıklayın. Kaydetmek istediğiniz fotoğrafları kare kare görüntüleyebilirsiniz. Kaydetmek istediğiniz fotoğrafları seçtikten sonra kaydetme simgesine tıklayın.

windows-10-fotograflar-uygulamasi-ile-videodan-fotograf-alma-1

Kaydettiğiniz fotoğrafları Fotoğraflar uygulamasında açın. Canlı görüntüyü oynat seçeneğine tıklayarak hareketli kaydedilen görüntüyü oynatabilirsiniz. Ya da burada fotoğraf üzerine sağ tıklayarak Hareketsiz görüntü olarak göster seçeneğine tıklayın.

windows-10-fotograflar-uygulamasi-ile-videodan-fotograf-alma-2

Tarayıcınızda veya IrfanView gibi herhangi bir diğer fotoğraf görüntüleme uygulamasında fotoğrafı açtığınızda canlı fotoğrafı oynatmaz.

Windows 10 Fotoğraflar Uygulaması İle Videodan Hareketli Fotoğraf Alma İçin Yorum Yap