Windows 10 İçin Office Lens Tarama Uygulaması İndir

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone, iPad veya Android telefon kullanıyorsanız, belgelerinizi tarama ve kaydetmek için popüler CamScanner uygulamasını kullanıyor olmalısınız.

CamScanner, akıllı telefon kullanıcıları arasında oldukça popüler uygulamalardan biridir. Kolayca hemen hemen her akıllı telefonda bu uygulamayı bulabilirsiniz. Geliştiriciye göre, CamScanner 100 milyon kez indirildi!

Bildiğiniz gibi, CamScanner, Windows 10 için mevcut değildi. Android, iOS ve Windows Phone için şu anda kullanılabilir.

CamScanner gibi kamera tarama uygulamaları, masaüstü ve dizüstü bilgisayar kullanıcıları için çok yararlı olmayabilir ama böyle Surface Pro gibi bir Windows 10 çalıştıran tablet kullanıyorsanız tarama uygulamaları oldukça yararlıdır.

Windows 10 İçin Office Lens

Windows 10 çalıştıran bir PC veya tablet üzerinde çok sık kullanılan belgeleri, makbuzları veya beyaz panoları taramak gerekiyorsa, Ofis Lens tarayıcı uygulamasını kullanabilirsiniz.

office-lens

Office Lens uygulamasının özellikleri

Office Lens, Microsoft tarafından tasarlanmış belgeleri, görüntüleri, beyaz panoları ve siyah panoları tarayarak dijital ortama taşımak için yardımcı olan ücretsiz bir uygulamadır. Ofis Lens uygulaması PDF, Word ve PowerPoint dosyalarından görüntüleri dönüştürmek için kullanılabilir.

windows-10-icin-office-lens-belge-ve-fotograf-tarama-uygulamasi-indir

Bunun yanı sıra, taranmış kopyalar OneNote, OneDrive veya yerel diskinizde kaydedilebilir. Beyaz tahta modu ve belge moduna ek olarak, bir kartvizit bilgileri ayıklamak ve adres defterinize veya OneNote bulut sunucusuna bilgileri kaydetmek izin veren Kartvizit modu adı verilen başka bir ilginç modu vardır.

windows-10-icin-office-lens-belge-ve-fotograf-tarama-uygulamasi-indir-1

Beyaz tahta modu kullandığınız zaman gölgeleri görebilirsiniz. Bu nedenle net ve okunması kolay metinler istiyorsanız belge modunu kullanın. Fotoğraf modu insan ve manzara fotoğraflarını çekmek için kullanılabilir.

windows-10-icin-office-lens-belge-ve-fotograf-tarama-uygulamasi-indir-2

Ofis Lens uygulaması, sunulan özellikler sayısı söz konusu olduğunda, kesinlikle iyi bilinen CamScanner uygulaması kadar iyi değildir. CamScanner veya benzer bir uygulama henüz Windows 10 için geçerli olmadığından, Office Lens uygulaması iyi bir tercih olabilir.

Windows 10 için Office Lens isterseniz, akıllı telefonunuza da yüklemeyi unutmayın. Ofis Lens uygulaması iPhone, Android ve Windows Phone telefonlar için kullanılabilir durumdaydı zaten. Şimdi Windows 10 sistemler içinde kullanılabilir durumdadır.

İpucu: Bir kaç daha fazla özellik istiyorsanız Microsoft Mağaza’da Mobile Doc Scanner Free adlı başka bir ücretsiz uygulamada var. Office Lens uygulamasından memnun değilseniz ayrıca bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

Windows 10 İçin Ofis Lens İndir (Windows Mağaza)

Windows 10 İçin Office Lens Tarama Uygulaması İndir İçin Yorum Yap