Windows 10 Kaldırma Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kaç gün önce, Microsoft, test amaçlı olan Windows 10 Teknik Önizleme versiyonu yayımladı. Genel sıkıntılar ve hataların giderilmesi için, Microsoft bize bu önizleme sürümlerini sunuyor.

Sisteminize Windows 10 yüklediyseniz ve sistemi çalıştırmak ile ilgili bazı sorunlar yaşıyorsanız Windows 10 Teknik Önizleme sürümü kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda bilgisayardan Windows 10 Teknik Önizleme sürümü kaldırmayı işleyeceğiz.

Yükseltme yapılmış veya çoklu önyükleme ile kurulum yapılmış sistemden Windows 10 Teknik Önizleme kaldırmak için aşağıdaki ayrı yöntemleri kullanabilirsiniz.

Yükseltme Yapılmış Sistemden Windows 10 Teknik Önizleme Kaldırma

Windows kararlı sürümünden Windows 10 sürüme yükseltme yaptıysanız, Windows Güncellemeleri kullanarak önizleme güncellemelerini kaldırabilirsiniz. Sisteminizde Windows güncelleştirmelerini açın ve yüklü güncelleştirmeleri bulmanız gerekir. Microsoft Windows (KB2990214) için Güncelleştirmeyi bulup kaldırmanız gerekir.

windows-10-teknik-onizleme-kaldirma-

Bu güncelleştirmeyi kaldırdıktan sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve eski Windows sürümüne sahip olacaksınız.

Çoklu Önyükleme (Multiple Boot) İle Windows 10 Teknik Önizleme Kaldırma

Bir multi-boot kurulum yapılan bilgisayardan Windows 10 sürümü kaldırmak için, açılışta Advanced Settings/Gelişmiş Ayarlara girmek zorundasınız. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Bilgisayarı başlatın, işletim sistemi seçme ekranını göreceksiniz. Change defaults or choose other options seçeneğine tıklayın (Varsayılanı değiştirmek veya diğer seçenekleri seçin.)

windows-10-kaldirma

2. Sonra, bir seçenek seçin ekranında, Troubleshoot seçeneğini seçin.

windows-10-kaldirma-

3. Son olarak, sorun giderme ekranında, Uninstall Preview updates seçeneğini seçerek, Windows 10 beta sürümden kurtulabilirsiniz.

windows-10-kaldirma-1

Bunların seçeneklerin dışında, bazı insanlar beta sürümünü test etmek için sanallaştırma ile kurulum yapmıştır. Bir sanallaştırma yazılımı kullanarak, Windows 10 TP yüklediyseniz, kaldırma ile ilgili sıkıntınız yok demektir. Çünkü kaldırma da herhangi bir sorun yaşamazsınız. O yüzden bu yazımızda sanallaştırmadan bahsetmiyoruz.

Windows 10 Kaldırma Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım)” İçin 12 Cevap

  1. yüklü güncelleştirmeyi kaldır penceresindeki windows güncellemesini buldum fakat üstüne geldiğinde kaldır diye bi seçenek çıkmıyo.Sorunu ne olabilir ?

  2. KESİN ÇÖZÜM ben başka bir yol denedim oldu ben buldum. başlat menüsüne program değiştir veya kaldır var ona tıklayın orda programlar gelecek sağ üstte arama çubuğuna update yazın microsoft (k8….) gibi şeyler çıkıcak birine basın ordan güncelleştirmeyi kaldıra basın orda windows 7 ye geri dön yazıyo ona basın ve dönün MUTLAKA DENEYİN

  3. ben hiçbirşey indirmeden win 10 a yükseltin uyarısından hemen yükselt dedim güncelleştirmeleri yapılandırdıktan sonra yüklendi ve açıldı sonra bir programla etkinleştirdim sizce bu önizleme sürümü müdür? tam olarak etkinleşmişmidir

Windows 10 Kaldırma Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap