Windows 10 Masaüstüne Mağaza Uygulamaların Kısayolunu Ekleme

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 ile sunulan metro veya çağdaş uygulamalar masaüstü ortamından erişilemez. Masaüstünde uygulama kısayolları oluşturmaya izin vermeyen Windows 8 sisteminde uygulamaları başlatmak için Başlangıç ekranına geçmek gerekir.

Gerçi, Windows 8.1 sistemlerde de hala Windows Mağazadan yüklenen metro uygulamalar için masaüstü kısayolları oluşturmak mevcut değil. Windows 8.1 mağaza uygulamaları görev çubuğuna sabitlemeye izin verirken, masaüstüne uygulamaların kısayollarını eklemek mümkün değil.

Windows 10 ile önemli ölçüde değişmiştir. Başlat menüsünden uygulamaları başlatmak ve sadece masaüstü ortamı için geliştirilen geleneksel programlar gibi uygulamaları yeniden boyutlandırmak mümkündür.

Windows 10 Başlangıç ekranında uğraşırken, herhangi bir program kullanmadan masaüstünde Mağaza uygulamaların kısayolunu oluşturmayı fark ettim. Aşağıdaki adımları uygulayarak masaüstüne uygulama kısayollarını getirin.

Masaüstüne Mağaza uygulamaların kısayolunu ekleyin

1.Adım: Başlat menüsünü açın ve masaüstüne kısayol olarak eklemek istediğiniz uygulamaya bulun.

2. Adım: Kolayca Windows 10 masaüstünde uygulamanın kısayolunu oluşturmak için uygulamayı tutun ve masaüstüne bırakın.

windows-10-masaustune-magaza-uygulamalarin-kisayolunu-ekleme

Evet bu kadar basit. Windows 10 masaüstüne Mağaza uygulamaların kısayolunu eklemek için uygulamayı sürükleyin ve masaüstüne bırakın.

Windows 10 Masaüstüne Mağaza Uygulamaların Kısayolunu Ekleme İçin Yorum Yap